Zdunek Wybrzeze kończy fazę zasadniczą na Łotwie

04.08.2017, 18:34

Meczem na Łotwie żużlowcy Zdunek Wybrzeża zakończą rundę zasadniczą Nice 1. Ligi Żużlowej. Początek spotkania w Daugavpils w niedzielę, o godz. 14.45 czasu polskiego.

Gdańszczanie zapewnili sobie już 2. miejsce w tabeli przed play-off i niezależnie od wyniku niedzielnego meczu już tej pozycji nie poprawią. Możliwość rozegrania zawodów bez większego ciężaru gatunkowego, przy kontuzjach jakie trapiły ostatnio nasz zespół to nie lada komfort. Do Daugavpils jedziemy by zaprezentować się jak najlepiej, bez wielkiej presji na wynik, aczkolwiek Oskar Fajfer i Hubert Łęgowik z pewnością będą chcieli udowodnić trenerowi, że warto stawiać na nich w play-off. Tym razem w składzie zabraknie Kacpra Gomólskiego. Przyczyną absencji „Gingera” są problemy logistyczne z dotarciem na Łotwę ze Szwecji, o których szerzej mówił sam zainteresowany w tym miejscu.

Podczas gdy w Gdańsku panuje pełny spokój, za plecami Zdunek Wybrzeża trwa zażarta walka o zdobycie miejsca w „czwórce”. Jakie są możliwe scenariusze ukształtowania tabeli po ostatniej kolejce? Tych bardziej i mniej realnych jest wciąż bardzo wiele. Prześledźmy zatem je tylko pod kątem najbardziej interesującym gdańskich fanów tj. wyłonienia półfinałowego rywala Zdunek Wybrzeża.

 

Tak przedstawia się rozkład jazdy XIV kolejki:

Arge Speedway Wanda Kraków - Orzeł Łódź  godz. 12:45          

Lokomotiv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk  godz. 14:30

Polonia Bydgoszcz - Grupa Azoty Unia Tarnów godz. 16:00

Polonia Piła - Stal Rzeszów   godz. 17:00

 

Co musi się wydarzyć, aby rywalem Zdunek Wybrzeża był:

Orzeł Łódź

Na chwilę obecną łodzianie są najbliżej półfinałowego pojedynku ze Zdunek Wybrzeżem. Zajmują 3. miejsce i mają wszystkie karty w swoich rękach. Oni też jako pierwsi, bo już o godz. 12.45 wyjadą na tor w Krakowie. Jeśli pokonają Arge Speedway Wandę (zdobędą automatycznie 3 punkty bo byli lepsi w pierwszym meczu) to zamkną wszystkie spekulacje i będą mogli szykować się do meczu ze Zdunek Wybrzeżem za dwa tygodnie.

 

Lokomotiv Daugavpils

Porażka bądź remis Orła otworzą szansę dla Lokomotivu. Jeśli łodzianie zremisują, a Lokomotiv wygra „za trzy” wyprzedzi Orła i w półfinale wpadnie na Zdunek Wybrzeże. Przy porażce Orła, Łotyszom wystarczy zwycięstwo bez bonusa.

 

Euro Finannce Polonia

Sukcesem pilan będzie już sam awans do play-off. Zajmują 5. Lokatę i muszą liczyć na potknięcia rywali. Zdobycie 3 pkt w meczu ze Stalą Rzeszów wydaje się zadaniem dość łatwym, ale aby zajęli 3. miejsce, swoje mecze musiałyby przegrać zarówno Orzeł (tracąc punkt bonusowy) jak i Lokomotiv. Polonia zmierzy się z gdańszczanami także w przypadku gdy Łotysze zremisują swój mecz, a Orzeł nie wywalczy żadnego punktu.

 

Awizowane składy na mecz Lokomotv Daugavpils - Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
1. Oskar Fajfer
2. Hubert Łęgowik
3. Renat Gafurov
4. Anders Thomsen
5. Troy Batchelor
6. Marcin Turowski
7.

LOKOMOTIV DAUGAVPILS
9. Maksims Bogdanovs
10.Artjoms Trofimovs
11.Kasts Puodzuks
12.Olegs Mihailovs
13.Timo Lahti
14.Davis Kurmis
15.

 

 

 

 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus