Wypowiedzi po meczu w Ostrowie Wlkp.

21.04.2024, 16:22

Arged Malesa Ostrów Wielkopolski - Energa Wybrzeże Gdańsk 57:32. Prezentujemy wypowiedzi menedżera Eryka Jóźwiaka oraz zawodników.

Eryk Jóźwiak (menedżer). Liczyliśmy na więcej, a stać nas było tylko na 32 punkty. Dostaliśmy mocną lekcję żużla. Nie możemy się jednak załamywać i płakać nad tym meczem, bo nic nam to nie da. Trzeba skoncentrować się na kolejnym spotkaniu w Poznaniu, by dopisać do tabeli pierwsze punkty. Jeżeli tam nie wygramy, to nasza pozycja zrobi się troszeczkę niewygodna. Wiemy w jakim miejscu jesteśmy i ile pracy nas czeka.

Tom Brennan nie jest na tyle doświadczony i może nie do końca psychicznie udźwignął to zamieszanie. Ciążyła na nim duża presja, bo klub wynajął helikopter, było dużo zamieszania dookoła. W życiu trzeba próbować wszystkiego, żeby później nie mieć do siebie pretensji. Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy... trudno, dziś nie przyniosło do pożądanego rezultatu. Teraz wszystkie siły na Poznań.

Krzysztof Kasprzak - 7+1 (1,2,2,1,1*). Przeciwnik był bardzo ciężki. Miejscowi zawodnicy byli bardzo dobrze dopasowani do toru od samego początku. Każda drużyna będzie miała problem tu wygrać. Nawet po wygranym starcie byłem wyprzedzany na pierwszym czy drugim łuku, a kiedy jechałem ścieżką tego, który prowadził, to i tak mnie mijali. Nie miałem prędkości w dwóch pierwszych startach, następnie udało się coś znaleźć, ale przed czternastym wyścigiem tor polano wodą i znowu nie zagrało. Walczyliśmy na tyle, na ile mogliśmy. Miejmy nadzieję, że od trzeciej kolejki nie będzie już wiatru w oczy.

Mateusz Tonder - 8+1 (0,3,1*,2,2). Niestety, przegrywamy kolejny mecz. Rywal był bardzo wymagający, ale nie spodziewaliśmy się, że będzie aż tak ciężko. Początek nas zgubił i te pierwsze przegrane wyścigi. Drużyna z Ostrowa nam odjechała, poczuła się pewniej. Staraliśmy się walczyć do końca. Nie ma co się nastawiać negatywnie przed kolejnym spotkaniem, to dopiero początek sezonu, każdy poznaje swój sprzęt. Bierzemy się do roboty i mamy nadzieję, że będzie dobrze. Musi być lepiej!

Tom Brennan - 0 (-,0,0,0). Jestem bardzo rozczarowany swoją postawą. To nie jest to, czego oczekuję, jeżdżąc dla Energi Wybrzeża. Chcę podziękować klubowi za zorganizowanie helikoptera. Udało mi się dotrzeć na mecz, ale niestety nie pomogłem drużynie. Na mój wynik złożyło się wiele czynników, oczywiście zamieszanie z podróżą mogło mieć jakiś wpływ, ale to był mój wybór. Wiedziałem na co się piszę. Dałem z siebie 110 proc., ale to nie było wystarczające.

fot. Kreatiwo Studio / zdjęcie do swobodnego wykorzystania za podaniem źródła

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE. 

Autor: Tomasz Galinski

Następny mecz:

19.07.2024, 18:00 / Rybnik

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 22 +96
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 18 +119
3 Innpro ROW Rybnik 10 17 +24
4 Cellfast Wilki Krosno 11 15 -10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 11 15 -4
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 9 -54
7 Texom Stal Rzeszów 12 9 -47
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 3 -124

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus