Treningi coraz bliżej. Jesteśmy dwa tygodnie przed czasem

21.02.2019, 07:15

Zima rokrocznie sprawia, że kibice żużla z utęsknieniem czekają na powrót do rywalizacji żużlowców. Tym razem aura była łagodniejsza. Czekamy na pierwsze treningi, które czekają nas już niebawem.

Aktualnie stan toru jest dobry. Został on ubity, wyrównany i wyczyszczony. W najbliższy poniedziałek powinien rozpocząć się montaż dmuchanych band, by żużlowcy mogli skorzystać z łagodniejszej niż zazwyczaj zimy. Pierwotnie te prace miały zacząć się 4 marca, jednak od dłuższego czasu nie ma w Gdańsku śniegu i nie było na co czekać.

- Opady deszczu zapowiedziane na końcówkę tygodnia troszkę komplikują sytuację, jednak i tak jesteśmy dwa tygodnie do przodu. W pierwotnym planie myślałem o tym, by treningi zaczynać 18 marca. Jednak dziś wygląda to tak, że zdarzy się to zdecydowanie szybciej. Zakończyliśmy już proces prostowania band okalających tor, pozostał nam montaż elementów pneumatycznych na wirażach. Wszystko jest pod kontrolą - powiedział Mirosław Berliński, trener naszego zespołu.

Mecze kontrolne zostaną rozegrane w takiej konfiguracji, jak było ustalone wcześniej. - Mamy zaplanowane cztery treningi punktowane i to tyle ile powinniśmy odjechać. Jak wejdziemy na tor na początku marca, to początkowo będą jeździli ci zawodnicy, którzy są na miejscu. Później będziemy ściągać jeszcze Duńczyków i Szwedów. Jonas Seifert Salk czy Bradley Wilson-Dean gdy będą czuli taką potrzebę również mogą przyjechać. Tor stoi dla nich otworem - dodał Berliński.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus