Przegląd prasy po inauguracji

15.04.2024, 18:08

To nie był wymarzony początek sezonu 2024. Energa Wybrzeże Gdańsk przegrało z Cellfast Wilkami Krosno 43:47 w pierwszej kolejce Metalkas 2.Ekstraligi. Standardowo przygotowaliśmy przegląd prasy po tym spotkaniu.

Radio Gdańsk: Nie tak to miało wyglądać. Wybrzeże Gdańsk przegrywa na inaugurację sezonu.

"Inaczej niedzielne popołudnie wyobrażali sobie kibice gdańskiego żużla. Od porażki sezon rozpoczęło gdańskie Wybrzeże, które uległo Wilkom Krosno 43:47. Od samego początku spotkanie było niezwykle wyrównane, jednak cały czas z minimalną przewagą gości. Mimo niewielu mijanek na torze, emocji nie brakowało. Mecz na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego oglądało na żywo około 3,5 tys. osób."

Dziennik Bałtycki: Żużlowcy Energi Wybrzeża Gdańsk rozpoczęli sezon 2024. 3,5 tysiąca kibiców na trybunach. Tylko wynik z Wilkami Krosno był niekorzystny.

"Długo wyczekiwana w Gdańsku niedziela 14 kwietnia 2024 roku przyniosła rozczarowanie. Kibice żużlowi oglądali słabą dyspozycję startową zawodników Energi Wybrzeża Gdańsk, którzy na inaugurację rozgrywek Metalkas 2.Ekstraligi przegrali z Cellfast Wilkami Krosno 43:47."

WP SportoweFakty: Szalony pościg w Gdańsku. Zadecydował ostatni wyścig!

"Cellfast Wilki od samego początku prowadziły z Energą Wybrzeżem. Przewaga krośnian wynosiła już nawet 10 punktów, ale nieoczekiwanie gospodarze doszli do rywala na cztery punkty różnicy. Goście zremisowali ostatni wyścig i ostatecznie wygrali 47:43."

Trojmiasto.pl: Energa Wybrzeże Gdańsk ma czego żałować. 4 wnioski po inauguracji sezonu.

"Energa Wybrzeże Gdańsk ma czego żałować, bo w starciu z Cellfast Wilkami Krosno na wyciągnięcie ręki miała punkt za remis. Języczkiem u wagi były punkty juniorów, ale i brak stabilizacji i wpadki seniorów."

Przegląd Sportowy: Wybrzeże spóźniło się na mecz. Dwa ciosy załatwiły sprawę!

"Takiej inauguracji sezonu 2024 w Metalkas 2.Ekstralidze kibice Energi Wybrzeża Gdańsk się nie spodziewali. Jeszcze dobrze nie zdążyli rozsiąść się na trybunach, a ich zespół już został znokautowany! Żużlowcy Cellfast Wilków Krosno w dwóch pierwszych wyśćigach wyprowadzili dwa potężne ciosy, które ustawiły losy całych zawodów. Miejscowi próbowali gonić i w ostatnim wyścigu mieli jeszcze szansę uratować remis, ale wtedy zawiódł ten, na którego liczyli najbardziej."

Po-bandzie.com.pl: Przebudzenie Kasprzaka nie wystarczyło. Punkty jadą do Krosna!

"Energa Wybrzeże Gdańsk do końca walczyło, by rozstrzygnąć na swoją korzyść spotkanie z Cellfast Wilkami Krosno. Przed ostatnim wyścigiem w ich zasięgu był jeszcze remis, jednak to krośnianie wyjeżdżają z Pomorza z punktami po zwycięstwie 47:43. Nicolai Klindt to autor 13 punktów z bonusem, Krzysztof Kasprzak 10, a Niels Kristian Iversen ośmiu. Wśród zwycięzców najlepiej punktował Vaclav Milik (11+2), 9 punktów i bonus dorzucił Norbert Krakowiak. 8 to dorobek Dimitriego Berge, trzeciego najskuteczniejszego z krośnian.

Speedwaynews.pl: Emocje do samego końca w Gdańsku! Wilki minimalnie lepsze.

"Spotkanie było bardzo wyrównane i dopiero ostatni wyścig dał nam odpowiedź kto zgarnie duże punkty do tabeli ligowej. Zwycięzcą okazała się ekipa w Krosna, która wygrała 47:43.


fot. Kreatiwo Studio / Wybrzeże Gdańsk S.A. - do swobodnego wykorzystania za wskazaniem autora

Sponsorem Tytularnym Drużyny Energi Wybrzeża Gdańsk jest Energa z Grupy ORLEN. Energa z Grupy ORLEN to jedna z wiodących grup energetycznych w Polsce i dostawca energii dla 3,3 mln odbiorców na terenie odpowiadającym jednej czwartej powierzchni kraju. Wg aktualnych danych Energa ponad połowę energii elektrycznej produkuje z OZE.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.05.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 5 8 +60
2 Cellfast Wilki Krosno 5 8 +20
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 6 +37
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 4 4 +4
5 Texom Stal Rzeszów 5 3 +7
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 4 2 -19
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 5 1 -49
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 0 -60

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus