Półfinał Mistrzostw Świata 250cc w Gdańsku!

15.01.2018, 17:06

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich kibiców czarnego sportu w Gdańsku. 4 lipca na torze w Gdańsku odbędą się dwa półfinały Indywidualnych Mistrzostw Świata w klasie 250cc, w których zmierzy się 32 najbardziej utalentowanych zawodników Świata w wieku od 14 do 16 lat.

Jednym z głównych faworytów zawodów będzie broniący srebrnego medalu z sezonu 2017 wychowanek GKŻ Wybrzeże Karol Żupiński. Oprócz niego na torze pojawią się zawodnicy z Australii, Danii, Szwecji, Finlandii, USA, Niemiec oraz Rosji. Najlepszych 16 zawodników z dwóch turniejów awansuje do finału, który odbędzie się na torze w Toruniu.

Aktualnym Mistrzem Świata jest Duńczyk Jonas Knudsen, srebrny medal dzierży Karol Żupiński, natomiast brązowy reprezentant Szwecji Phillip Hellstrom-Bangs. W sezonie 2017 zawody półfinałowe oraz finał odbyły się na torze w Pradze. Oprócz Karola Polskę reprezentował 16-letni Wiktor Lampart, który zajął szóste miejsce.

Przyznanie GKŻ Wybrzeże zawodów półfinałowych Mistrzostw Świata to duży sukces naszego klubu. Na lipcowe zawody do Polski przyjadą najbardziej utalentowani zawodnicy z całego Świata, którzy w kolejnych latach będą stanowić o obliczu światowego speedway'a.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Unia Tarnów 0 0 0
3 Ultrapur Start Gniezno 0 0 0
4 SK Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
5 Trans MF Landshut Devils 0 0 0
6 OK Kolejarz Opole 0 0 0
7 Speedway Kraków 0 0 0
8 Śląsk Świętochłowice 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus