Pierwszy trening w czwartek!

05.03.2019, 10:37

Zima coraz wyraźniej ustępuje wiośnie, a co za tym idzie sezon żużlowy zbliża się wielkimi krokami. Pierwsi zawodnicy wyjechali już na tor w ubiegłym tygodniu w niemieckim Wittstocku, chorwackim Gorican oraz słoweńskim Krsko. Jazdy zaczęły się również na torach w Rybniku i Toruniu. Na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego treningi zaczniemy najprawdopodobniej w czwartek o godzinie 14:00.

Przewidywana na drugą połowę tygodnia wiosenna aura powoduje, że pierwsze treningi na gdańskim torze stają się coraz bardziej realne. - Liczymy na to, że w czwartek zrobimy pierwsze kółka po zimowej przerwie. Co prawda dziś w Gdańsku pada deszcz, jednakże tor jest na to przygotowany. Z kolei już od jutra powinny wrócić wysokie temperatury i słoneczna pogoda, więc nic nie powinno nam przeszkodzić w pierwszych jazdach - mówi trener Mirosław Berliński.

W czwartek i piątek na gdańskim obiekcie trenować mają przede wszystkim polscy zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Chęć jazdy zgłosili wszyscy krajowi zawodnicy naszej drużyny. Mikkel Bech oraz Jonas Seifert-Salk od czwartku będą jeździć Gorican na zgrupowaniu duńskiej kadry, natomiast Jacob Thorssell oraz Joel Kling jeszcze kompletują sprzęt i wyjadą na tor chwilę później od pozostałych - kontynuuje trener Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Oprócz gdańskich żużlowców na torze pojawią się goście z innych klubów - W tym roku zdecydowaliśmy się ograniczyć możliwość treningów zawodnikom z naszej ligi, natomiast nie robimy żadnych przeszkód żużlowcom z PGE Ekstraligi czy PLŻ 2. Z drugiej strony nie chcemy tłoku w parku maszyn. W czwartek i piątek na tor wyjedzie maksymalnie 12 zawodników. To pierwszy trening i ma służyć głównie naszym zawodnikom w rozciągnięciu się po zimie - zakończył Mirosław Berliński.

 

 

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

28.07.2024, 14:00 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 22 +96
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 18 +119
3 Innpro ROW Rybnik 10 17 +24
4 Cellfast Wilki Krosno 11 15 -10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 11 15 -4
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 9 -54
7 Texom Stal Rzeszów 12 9 -47
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 3 -124

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus