Okiem Prezesa (40): Co się stanie jutro?

16.09.2017, 17:50

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę rozegra mecz o wszystko z Grupą Azoty Unią Tarnów. Mamy nadzieję, że to spotkanie zapadnie wszystkim kibicom w pamięci.

W niedzielę najważniejszy mecz sezonu. Po nim zarówno my jak i tarnowianie ocenimy ten rok pozytywnie lub negatywnie. Osobiście staram się podchodzić do żużla bardzo chłodno. Nie skaczę do góry po wygranych, a po porażkach nie opuszczam głowy. Oczywiście gdybyśmy awansowali w Tarnowie, to bardzo bym się cieszył, ale nie znaczy to, że skakałbym z radości. Podchodzę do tego na spokojnie i wiem, że jedziemy do Tarnowa jako drużyna, którą uważa się na słabszą. Według mnie jesteśmy jednak bardzo mocni i gopodarze na pewno to czują. Od piątku pojawiają się głosy z południa Polski żeby mecz przełożyć ze względu na niekorzystne prognozy pogody. W mojej opinii z decyzją należy poczekać do niedzieli. Tor może być nasiąknięty, może nie być - nam to obojętne, nasi zawodnicy jadą również na błocie i się nie boją, szczególnie Bech i Thomsen. Tarnowianie są przyzwyczajeni do twardego, betonowego toru, co pokazał mecz z Orłem, gdzie nie potrafili się przystosować wtedy, gdy nawierzchnia była nasiąknięta.

Nasi zawodnicy wiedzą o co jadą. Większość zostanie w drużynie po awansie i jadą po własne pieniądze i o swoją przyszłość. Takich żużlowców szukaliśmy. Anders Thomsen jest odzwierciedleniem tego, czego poszukujemy u naszych zawodników. Troy Batchelor ma coś do udowodnienia, a Bech wrócił do Polski po latach i spisuje się bardzo dobrze. Myślę, że nie chce dalej zasuwać na budowie, tylko oddać się sportowi. Mamy rozwojowy skład i budowaliśmy go skrupulatnie. Nie braliśmy zawodników za olbrzymie pieniądze, tylko jedziemy z dużo niższym budżetem niż tarnowianie, a jesteśmy równorzędnym rywalem. Myślę też, że  gdyby w Gdańsku kontuzji nie doznał Oskar i warunki by pozwalały dokończyć spotkanie, zwyciężylibyśmy z taką przewagą, że teraz spokojnie jechalibyśmy po swoje. Mimo opinii ekspertów wierzę w ten zespół. Półfinały PGE Ekstraligi pokazały, że faworyci mogą odpaść.

 

Tadeusz Zdunek
 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus