Ocena sezonu (1): Denis Zieliński

08.10.2019, 07:00

Przez cały miniony sezon, po każdym spotkaniu naszej drużyny dokonowaliśmy oceny zawodników. Na podstawie tych ocen postanowiliśmy dokonać rocznej oceny każdego z żużlowców Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Pod uwagę wzięliśmy wszystkich zawodników, którzy wystąpili w co najmniej trzech meczach ligowych. Przypominamy, że za zażdy mecz można było otrzymać ocenę od 1 do 6. Na początek podsumujemy Denisa Zielińskiego, dla którego był to pierwszy sezon startów w karierze.

Denis Zieliński wspólnie z Karolem Żupińskim był podstawowym juniorem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W sezonie 2019 wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych naszego zespołu. Młody żużlowiec, zimą został wypożyczony z MRGARDEN GKM Grudziądz. W przedsezonowych wywiadach podkreślał, że do Gdańska przychodzi przede wszystkim po naukę. – Dla mnie najważniejsza jest jazda, rozwijanie swoich umiejętności i poznawanie nowych torów. Bardzo się cieszę, że mogłem podpisać kontakt w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Jest tutaj bardzo dobry sztab szkoleniowy – mówił urodzony w 2002 roku zawodnik podczas rozmowy z klubową telewizją na początku tego roku.

Wychowanek Stali Toruń od początku wygrywał rywalizację o skład z Dominikiem Majchrzakiem. Trener Mirosław Berliński obdarzył Zielińskiego dużym zaufaniem. W swoim pierwszym występnie w barwach naszego klubu, podczas meczu w Gnieźnie nie zapisał na swoim koncie ani jednego punktu. Głównym zadaniem postawionym przed Zielińskim było punktowanie w biegach młodzieżowych. W swoim pierwszym występie ligowym na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego udało mu się zdobyć „oczko” w starciu z Unią Tarnów, był to jego pierwszy ligowy punkt w karierze.

Od początku widać było, że największym atutem Denisa są starty, gdyby biegi kończyły się na wejściu w pierwszy łuk bez wątpienia byłby on czołowym zawodnikiem zaplecza Nice 1. LŻ. Jeśli w kolejnych latach poprawi jazdę na dystansie może stać się czołowym juniorem w kraju. Przed nim jeszcze 4 lata startów w gronie młodzieżowców. W tym roku jak sam podkreślał zdobywał przede wszystkim doświadczenie, które powinno zaprocentować w niedługim czasie. Warto dodać, że w zawodach młodzieżowych Denis często pokazywał, że potrafi się ścigać i na swoim torze, często udawało mu się wygrywać w wyżej notowanymi rywalami. W kolejnym sezonie takie występy musi przenieść na mecze ligowe. Problemem Zielińskiego, podobnie jak większości zawodników w jego wieku jest brak stabilizacji formy. Po słabszym początku sezonu, zanotował wzrost formy w środkowej fazie rozgrywek, ale niestety w końcówce znów czegoś brakowało.

Pierwszy pełny sezon ligowy już za Zielińskim. Denis jest niezwykle ambtnym, młodym człowiekiem i jest świadomy, że nie wszystko poszło dokładnie jak sobie to zaplanował. Najważniejsze, aby w okresie zimowym wyciągnąć wnioski z tego, co nie było do końca po jego myśl i w nowym sezonie poprawić najsłabsze elementy. Jesteśmy przekonani, że wszystkie odjechane okrążenia w barwach gdańskiego klubu zaprocentują w niedalekiej przyszłości.

Najlepszy występ: Orzeł Łódź - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43, Denis Zieliński 3 (3,0.-)

W sezonie 2019 Denisowi Zielińskiemu najlepiej wyszły spotkania z Orłem Łódź. Właśnie na łódzkiej Motoarenie, zapisał swoje pierwsze i jak na razie jedyne w karierze, indywidualne zwycięstwo w zawodach ligowych. W rewanżu również pokazał się z dobrej strony, dokładając swoją cegiełkę do wygranej.

Denis Zieliński w liczbach:
Punkty: 14
Bonusy: 2
Liczba I miejsc: 1
Liczba II miejsc: 2
Liczba III miejsc: 7
Liczba IV miejsc: 23

Średnia na bieg: 0,485

Oceny za poszczególne spotkania:

Gniezno (w) Tarnów (d) Daugavpils (w) Ostrów (d) Rybnik (w) Łódź (w) Łódź (d) Rybnik (d) Ostrów (w) Daugavpils (d) Tarnów (w) Gniezno (w) Średnia
2 2 1 3 2 3 4 2,5 1 - 1 1 2,005

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus