Nice 1. Liga Żużlowa bez Stali Rzeszów

19.12.2018, 16:43

Prezydium Polskiego Związku Motorowego podjęło decyzję o odrzuceniu odwołania Stali Rzeszów od decyzji o nieprzyznaniu licencji na sezon 2019. Tym samym zespołu z Podkarpacia zabraknie w rozgrywkach NICE 1. Ligi Żużlowej. W tej chwili nie ma jeszcze decyzji czy i kto zastąpi beniaminka w nadchodzącym sezonie.

Prezydium Polskiego Związku Motorowego rozpatrywało dzisiaj odwołania klubów z Łodzi i Rzeszowa od decyzji o nieprzyznaniu licencji na starty w sezonie 2019. O ile w przypadku łodzian sprawa przebiegła sprawnie i klub prowadzony przez Witolda Skrzydlewskiego otrzymał licencję zwykłą, o tyle w przypadku rzeszowian decyzja była dużo trudniejsza.

Mimo dodatkowych 14 dni Stal nie tylko nie dostarczyła wszystkich dokumentów niezbędnych do licencji (m. in. nie spłaciła wszystkich pieniędzy z umów kontraktowych, nie rozliczyła się z ZUS, Urzędem Skarbowym i miastem). Ponadto wiele z dostarczonych dokumentów było niewiarygodnych. Ostatecznie Prezdyium odrzuciło wniosek rzeszowian. W związku z tym zespołu z Podkarpacia na pewno zabraknie w rzogrywkach NICE 1. Ligi Żużlowej.W tej chwili nie wiadomo czy liga ruszy w składzie siedmiu drużyn, czy też uda się znaleźć zastępstwo za Stal. Propozycję jazdy w pierwszej lidze dostaną kolejno: Polonia Piła, Arge Speedway Wanda Kraków, a jeśli powiedzą "nie", to zostanie ogłoszony konkurs na dziką kartę. Nieoficjalnie mówi się jednak, że żaden z klubów drugoligowych nie jest zainteresowany ofertą. W takim wypadku prawdopodobnie liga wystartuje w niekompletnym składzie.

Do czasu dalszych decyzji w sprawie kształtu rozgrywek nie możemy się spodziewać raczej terminarza NICE 1. Ligi Żużlowej. Natomiast kibice z Gdańska mogą być pewni, ze 9 lipca na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego odbędzie się turniej eliminacyjny Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus