Najlepsi żużlowcy PGE Ekstraligi przyjadą do Gdańska

02.08.2017, 11:54

14 sierpnia odbędzie się kolejna edycja PGE Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostw Ekstraligi, a już w najbliższy czwartek organizatorzy przedstawią nazwisko zawodnika, który w tym turnieju wystartuje z dziką kartą.

Konferencja prasowa, na której odbędzie się również losowanie numerów startowych uczestników zawodów (przeprowadzi je Artur Siódmiak) odbędzie się o godzinie 15:00 w Ratuszu Głównego Miasta w Gdańsku. Tymczasem do 31 lipca trwa przedsprzedaż biletów na zawody. Aktualnie można je nabywać w cenie 20 zł (wejściówka normalna).

Jak co roku, PGE Ekstraliga przygotowuje dla kibiców kilka atrakcji związanych z zawodami. Wzorem roku ubiegłego, będzie można uzyskać autografy zawodników i zrobić sobie z uczestnikami turnieju pamiątkowe zdjęcia podczas specjalnej sesji, która odbędzie się na bocznym boisku (o szczegółach organizatorzy poinformują w terminie późniejszym). Odbędą się też konkursy FOTO PGE IMME dla wszystkich kibiców i akredytowanych fotoreporterów (z atrakcyjnymi nagrodami w postaci zegarków marki AZTORIN, a także koszulek i czapek #SmakŻużla). Zaproszenia na zawody będzie można wygrać w licznych zabawach organizowanych w mediach społecznościowych. Lokalny organizator, firma kfSport przeprowadzi też konkursy dla kibiców we współpracy z lokalnymi mediami, a na zawodach pojawią się również wolontariusze z fundacji DW43.

Z kolei PGE Ekstraliga będzie w Gdańsku prowadzić działania z Fundacją DKMS, a także przygotuje specjalne materiały wideo z PGE IMME.

Przypomnijmy, że prawo startu w tych prestiżowych zawodach uzyskało piętnastu zawodników legitymujących się najwyższymi średnimi biegowymi w najlepszej żużlowej lidze świata po rozegraniu X rund. Ze względu na zawieszenie Grigorija Laguty ostatnie, piętnaste miejsce premiowane prawem startu w PGE IMME zajął Patryk Dudek. Bezpośrednią transmisję z imprezy będzie można obejrzeć na kanale nSport+. Na nadmorskim torze zobaczymy m.in. komplet medalistów Grand Prix IMŚ z sezonu 2016: Grega Hancocka, Taia Woffindena i Bartosza Zmarzlika, który lideruje w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców PGE Ekstraligi. Początek zawodów o 19:00.

Listę startową z przyporządkowanymi numerami zawodników poznamy w najbliższy czwartek w trakcie konferencji prasowej, na której przeprowadzone zostanie uroczyste losowanie numerów startowych. Turniej odbywa się według specjalnego regulaminu. Po rozegraniu XX wyścigów do półfinałów awansują zawodnicy sklasyfikowani na miejscach 3 – 10. W finale wystąpią dwaj najlepsi zawodnicy turnieju głównego oraz zwycięzcy każdego z półfinałów. Przed rokiem w Gdańsku wygrał Krystian Pieszczek, który wówczas reprezentował Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra, a w tym sezonie jeździ w MRGARDEN GKM Grudziądz.

Od 1 sierpnia rozpocznie się proces akredytacyjny na PGE IMME w Gdańsku. Wszystkie niezbędne informacje dla kibiców i mediów znajdują się na oficjalnej stronie internetowej PGE IMME pod adresem: http://imme.speedwayekstraliga.pl/

Zawodnicy nominowani do PGE IMME 2017 (średnie po X rundzie PGEE):
Bartosz Zmarzlik (CASH BROKER Stal Gorzów) – średnia/bieg 2,453
Jason Doyle (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – średnia/bieg 2,256
Greg Hancock (Get Well Toruń) – średnia/bieg 2,240
Maciej Janowski (BETARD Sparta Wrocław) – średnia/bieg 2,143
Emil Sayfutdinov (FOGO Unia Leszno) – średnia/bieg 2,102
Piotr Protasiewicz (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – średnia/bieg 2,085
Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz) – średnia/bieg 2,083
Niels Kristian Iversen (CASH BROKER Stal Gorzów) – średnia/bieg 2,077
Leon Madsen (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) – średnia/bieg 2,075
Jarosław Hampel (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – średnia/bieg 2,047
Janusz Kołodziej (FOGO Unia Leszno) – średnia/bieg 2,044
Tai Woffinden (BETARD Sparta Wrocław) – średnia/bieg 2,020
Rune Holta (Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa) – średnia/bieg 2,000
Kacper Woryna (ROW Rybnik) – średnia/bieg 2,000
Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra) – średnia/bieg 2,000
dzika karta organizatora 

Zawodnicy rezerwowi:
Maksym Drabik (BETARD Sparta Wrocław)
Bartosz Smektała (FOGO Unia Leszno) 

Zawodnicy oczekujący:
Grzegorz Zengota (FOGO Unia Leszno)
Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
Martin Vaculik (CASH BROKER Stal Gorzów)

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus