LTE Polska sponsorem elitarnym GKŻ Wybrzeże!

28.07.2017, 12:01

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że grono sponsorów GKŻ Wybrzeże powiększyło się o nowy podmiot. Pierwszym w historii Klubu 200 sponsorem elitarnym została firma LTE Polska. Umowa została zawarta do końca sezonu 2018.

LTE Polska jest jedną z dziewięciu spółek LTE Group, zlokalizowaną w Gdyni. To przewoźnik kolejowy, posiadający licencję, uprawniającą do realizacji towarowych przewozów kolejowych w Polsce. Przynależność do grupy międzynarodowej gwarantuje firmie sprzyjające warunki nie tylko do organizacji transportu krajowego, ale również ponadgranicznego w całej Europie Środkowej i Zachodniej. Przewoźnik działa kompleksowo, szybko i niezawodnie, gwarantując najwyższe standardy w zakresie bezpieczeństwa i jakości. A wszystko to dzieje się na torach, z wykorzystaniem kolei - alternatywy transportowej, przyjaznej dla środowiska.


Od początku 2017 roku firma związała się ze sportem żużlowym w Gdańsku, kiedy objęła indywidualnym sponsoringiem młodzieżowca Zdunek Wybrzeże Gdańsk, Dominika Kossakowskiego. Kolejnym krokiem we współpracy obu podmiotów jest właśnie zwarta umowa współpracy. Dlaczego firma zdecydowała się na związek z gdańskim klubem? Przede wszystkim nasza firma chce promować lokalne talenty, ułatwiając im start ku wielkim karierom. Ponadto jesteśmy przekonani o istocie społecznych funkcji sportu jako takiego - zdrowotnej, kulturowej czy edukacyjnej – mówi prezes LTE POLSKA, Arthur Kaldynski -  Dodatkowo można dostrzec pewne analogie między transportem kolejowym a żużlem. To szybkość, dbałość o bezpieczeństwo przejazdu oraz dążenie do udoskonalania sprzętu.

Okazuje się, że jedną z przyczyn współpracy jest również sympatia, jaką pracownicy darzą sport żużlowy. – Pracownicy naszej firmy interesują się poczynaniami zawodników GKŻ Wybrzeża i wspólnie chodzą na mecze. To z kolei przekłada się na pozytywną atmosferę pracy i dobre stosunki interpersonalne między zatrudnionymi w firmie – kontynuuje Prezes nowego sponsora gdańskiego klubu. Zawarcie długofalowej współpracy z LTE Polska to znakomita wiadomość dla gdańskiego klubu w kontekście walki o awans do PGE Ekstraligi i budowy solidnej drużyny na kolejny sezon. Co ciekawe nowy sponsor nie stawia gdańszczanom ultimatum w kontekście walki o awans – Oczywiście bylibyśmy bardzo zadowoleni, gdyby klub awansował do PGE Ekstraligi, jednak nie jest to dla nas priorytetem. Najważniejsza jest dla nas stabilność finansowa GKŻ Wybrzeże oraz stworzenie dogodnych warunków rozwoju dla młodych żużlowców poprzez zapewnienie profesjonalnej kadry szkoleniowej oraz dostępu do najnowszych, technicznych rozwiązań sportowych – zakończył Arthur Kaldynski.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus