Jonas Seifert-Salk na dwa lata w Zdunek Wybrzeże Gdańsk!

14.11.2018, 19:11

Osiemnastoletni Jonas Seifert-Salk to kolejny nabytek Zdunek Wybrzeże Gdańsk w tegorocznym oknie transferowym. Utalentowany Duńczyk, który zaprezentował się gdańskim kibicom podczas Memoriału Henryka Żyto, podpisał z klubem dwuletnią umowę. Sezon 2019 Jonas spędzi najprawdopodobniej na wypożyczeniu w jednym z klubów drugoligowych.

Seifert-Salk to przedstawiciel młodego pokolenia duńskich zawodników i jednocześnie jeden z największych talentów w kraju Hamleta. Mimo zaledwie 18-lat ma już na koncie czwarte miejsce w finale Indywidualnych Mistrzostw Danii oraz Pucharze Europy U19 w sezonie 2018. Po dobrych występach w barwach Slangerup Speedway Klub w rodzimej lidze teraz postanowił sprawdzić swoje umiejętności na polskich torach - Zdecydowałem się na podpisanie umowy w Polsce ponieważ chciałbym się systematycznie rozwijać, a wiem że mnie na to stać. Z każdym kolejnym treningiem i zawodami chciałbym stawać się lepszym zawodnikiem - powiedział nam Jonas.

Zgodnie z założeniami teamu zawodnika oraz trenera Mirosława Berlińskiego utalentowany Duńczyk sezon 2019 ma spędzić na wypożyczeniu w jednym z klubów II ligi - Wierzę, że z pomocą Wybrzeża uda mi się znaleźć klub drugoligowy, w którym nabiorę doświadczenia, by za rok być pełnoprawnym członkiem gdańskiej drużyny. Ustaliliśmy też, że w tym roku będę sporo trenował w Gdańsku, żeby lepiej poznać tor i klub - kontynuował Seifert-Salk, który do lipca będzie łaczył jazdę na żużlu z nauką w szkole.

Duńczyk mimo młodego wieku miał sporo ofert z klubów z wszystkich poziomów rozgrywkowych w Polsce. Mimo tego zdecydował się wybrać gdański klub - Spodobała mi się przede wszystkim wizja, jaką przedstawili mi gdańscy działacze. Widać, że mają pomysł na mój rozwój, a to jest dla mnie najważniejsze. Spodobał mi sie również gdański tor. To techniczny obiekt, a ja bardzo lubię ściga nać się na takich torach - zakończył Duńczyk.

Po za kontraktowaniu Seifert-Salka jedyną niewiadomą w gdańskim zespole pozostaje pozycja drugiego młodzieżowca. Rozmowy w sprawie wypożyczenia zawodnika młodzieżowego cały czas trwają, a kolejny junior powinien dołączyć do zespołu w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

14.04.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
7 Texom Stal Rzeszów 0 0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus