Dwaj zawodnicy z umowami warszawskimi

15.11.2018, 11:32

Nasz klub zrobił przysługę dwóm zawodnikom, którzy dzięki podpisaniu rocznych umów, mogą swobodnie szukać klubu, do którego będą wypożyczeni w 2019 roku. Tzw. umowami warszawskimi związali się z nami Thomas Joergensen i Patryk Beśko.

Okienko transferowe trwało od 1 do 14 listopada. Nie wszyscy zawodnicy znaleźli klub, w którym będą walczyć o miejsce w składzie i tradycją stało się, że podpisują tzw. umowy warszawskie - niezobowiązujące kontrakty, które pozwolą im na wypożyczenie w trakcie sezonu. 
 
Pierwszym z takich zawodników w Zdunek Wybrzeżu jest Thomas Joergensen. Urodzony w 1992 roku Duńczyk regularnie jeździ w Danii i w Wielkiej Brytanii. W ubiegłym sezonie był zawodnikiem King's Lynn Stars, Redcar Bears oraz Region Varde Elitesport. W Polsce miał podpisaną umowę z Euro Finannce Polonią Piła, w której pojechał w jednym meczu ligowym - w 4 biegach zdobył 3 punkty i bonus.
 
Swoją karierę żużlową chce natomiast kontynuować Patryk Beśko. Wychowanek Wybrzeża wraca po ciężkiej kontuzji. W ubiegłym sezonie dostał szansę na start w lidze, w trzecim podejściu spotkania z Orłem Łódź i nie zdobył punktów. Podobnie jak Joergensenowi, życzymy mu znalezienia klubu w Polsce, w którym mógłby się realizować. Obaj żużlowcy nie będą brani pod uwagę przy ustalaniu składu.
 
Jednocześnie przypominamy, że cały czas można wypożyczać żużlowców z innych klubów. Właśnie w taki sposób pozyskamy juniora, który będzie obok Karola Żupińskiego występował w lidze. Trwają intensywne rozmowy, jego nazwisko poznamy już w ciągu najbliższych tygodni.
 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus