Do Daugavpils bez Kacpra Gomólskiego

02.08.2017, 14:23

Już w najbliższą niedzielę zawodnicy Zdunek Wybrzeże Gdańsk zmierzą się w ostatnim meczu rundy zasadniczej z Lokomotivem Daugavpils. Dziś poznaliśmy awizowane składy na te zawody.

Niespodzianką w składzie Zdunek Wybrzeże Gdańsk na pierwszy rzut oka może być nieobecność Kacpra Gomólskiego, który w sobotę wystartuje w trzecim finale SEC w Hallsatavik, jednakże sam zawodnik dość szybko wyjaśnia przyczyny takiego stanu - Wspólnie z klubem doszliśmy do porozumienia, że nie ma sensu bym brał udział w meczu w Daugavpils na wariata, gdy sytuacja klubu w tabeli jest stabilna. Problemu by nie było, gdyby nie sytuacja w jakiej postawił mnie klub z King's Lynn. Pierwotnie motory angielskie wziąłbym do Szwecji na rundę SEC, a sprzęt z bazy w Polsce pojechałby na Łotwę. Jednak podpisałem kontrakt w Anglii, więc musiałem zostawić tam sprzęt, dopiero w tym tygodniu poinformowano mnie, że kontrakt nie jest ważny. Dlatego też nie mam jak przewieć motocykli z Anglii, bo już w czwartek wyruszam do Szwecji. Dlatego razem z kierownictwem klubu stwierdziliśmy, że najważniejsze mecze przed nami i przez ten czas przygotujemy sprzęt do walki o finał NICE PLŻ, a trener będzie mógł sprawdzić pozostałych zawodników - powiedział Kacper.

Co ciekawe zmiany jakie zaszły w składzie angielskiego King's Lynn sprawiły, iż w meczu w Daugavpils wystąpi Troy Batchelor. Australijczyk, który w poniedziałek stracił miejsce w zespole Gwiazd, pierwotnie miał w sobotę wieczorem startować w meczu ligi angielskiej i prawdopodobnie z powodów logistycznych byłby zmuszony do rezygnacji z meczu na Łotwie.

Niedzielny mecz ma zdecydowanie większe znaczenie dla gospodarzy, którym jedynie zwycięstwo pozwoli na awans do fazy play-off. Gdańszczanie są już pewni zajęcia drugiego miejsca po rundzie zasadniczej i czekają na rywala. Na ten moment szansę na awans mają zespoły Orła Łódź, Euro Finannce Polonii Piła oraz właśnie Lokomotivu Daugavpils. Mimo trudnej sytuacji w tabeli gospodarze poraz kolejny awizowali skład z czterema młodzieżowcami. Początek meczu o 14.45 polskiego czasu. Transmisja w Polsacie Sport.

ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK
1. Oskar Fajfer
2. Hubert Łęgowik
3. Renat Gafurov
4. Anders Thomsen
5. Troy Batchelor
6. Marcin Turowski
7.

LOKOMOTIV DAUGAVPILS
9. Maksims Bogdanovs
10.Artjoms Trofimovs
11.Kasts Puodzuks
12.Olegs Mihailovs
13.Timo Lahti
14.Davis Kurmis
15.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus