Alfabet Wybrzeża (1): Antypody

07.10.2019, 19:52

Za oknem deszcz, przed nami długie, jesienne tygodnie. W momencie gdy u nas kibice żużlowi cierpią na brak speedwaya, na drugim końcu świata sezon dopiero się budzi. W swojej ojczyźnie będzie mógł jeździć jeden z zawodników Zdunek Wybrzeża.

Ruszamy z cyklem "Alfabet Wybrzeża" i już na dzień dobry wybieramy się na koniec świata. Antypody, to z definicji miejsce na drugiej stronie kuli ziemskiej. W tę definicję idealnie wpisuje się Nowa Zelandia, z której pochodzi najbardziej egzotyczny zawodnik ostatnich lat - Bradley Wilson-Dean.

Nowozelandczyk przyszedł do Zdunek Wybrzeża jako głęboka rezerwa, jednak zaimponował w meczu sparingowym pokazując, że trzeba go traktować poważnie. Ostatecznie zawodnik, który na co dzień ścigał się w Peterborough Panthers zadebiutował w Nice 1.LŻ podczas meczu w Daugavpils. Był pierwszym Nowozelandczykiem w polskiej lidze od 27 lat.

Jak się okazało, był to jego ostatni występ w lidze. Niestety Bradey Wilson-Dean doznał kontuzji. Zawodnik w połowie czerwca złamał obojczyk, który nie goił się prawidłowo. Z tego względu nie wyjechał już na tor.

Żużlowa geografia jest na tyle wąska, że należy walczyć o każdy kraj, w którym uprawia się speedway. Nowa Zelandia, Antypody, to miejsce w którym w przeszłości rodzili się wielcy mistrzowie świata, z Ivanem Maugerem, Ronniem Moorem i Barrym Briggsem na czele. Trzeba przyznać - to, że ktoś 18 tysięcy kilometrów od Gdańska sprawdzał wyniki Zdunek Wybrzeża, to bardzo ciekawa perspektywa.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
2 Apator Toruń 0 0 0
3 Arged Malesa Ostrovia Ostrów Wielkopolski 0 0 0
4 Car Gwarant Start Gniezno 0 0 0
5 Lokomotiv Daugavpils 0 0 0
6 Orzeł Łódź 0 0 0
7 Polonia Bydgoszcz 0 0 0
8 Unia Tarnów 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus