Adrian Cyfer: Ciężką pracą dojdę do wszystkiego

11.11.2018, 19:37

Adrian Cyfer jest jednym z trzech polskich seniorów, którzy dołączyli przed sezonem do Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Za nim ciekawy początek kariery, gdy przez długi czas był w cieniu Bartosza Zmarzlika.

To nie była pierwsza opcja na to, by Adrian Cyfer wzmocnił Zdunek Wybrzeże Gdańsk. - Już wcześniej, przed poprzednimi sezonami rozmawiałem z Wybrzeżem, ale wybierałem klub z Piły. Jestem optymistą przed nowym sezonem, gdyż lubię jak trzeba walczyć o wysoki cel. Jazda pod presją mi sprzyja i jak tylko pokaże się u mnie słońce i nie będzie tych chmur, które za mną, to jestem pewien, że wszystko pójdzie po mojej myśli i całego zespołu. Podchodzimy do tego bez większej napinki. Chcemy cieszyć się jazdą i dawać z siebie wszystko - powiedział Cyfer.
 
Gorzowianin jest rówieśnikiem Bartosza Zmarzlika. Wraz z nim jeździł od początku kariery. - To dla mnie ciężki temat. Z Bartkiem znamy się od dziecka i razem zaczynaliśmy od miniżużla. Na pewno wspólne jeżdżenie było ciężkim kawałkiem chleba, jednak gdy jeździliśmy razem w Stali, byliśmy najlepszą parą juniorów w Polsce i był to duży plus. Do Polonii przychodziłem jako senior i mówiono mi, że będzie ciężko. Ja jednak sobie poradziłem. W drugim sezonie mówiono, że to syndrom drugiego roku seniora, ale ja znam przyczyny i każdy śledzący żużlowe wiadomości je zna. Miło wspominam jazdę z Bartkiem i w przyszłości chcę dojść do tak wysokich wyników i celów, jakie mam sobie postawione - przekazał Adrian Cyfer.
 
Jazda wraz z jednym z najlepszych żużlowców na świecie miało plusy, ale i mankamenty. Cyfer był w jego cieniu. - Gdybyśmy nie jeździli wspólnie, to na pewno by to wyglądało inaczej, ale czasu już nie cofnę. Trzeba walczyć dalej i wyciągać wnioski z kolejnych lat. Człowiek uczy się całe życie i podobnie jest w żużlu, gdzie co roku przychodzi coś nowego. Każdy może wystrzelić w górę i będzie dobrze - ocenił Cyfer.
 
W składzie naszej drużyny jest więcej niż pięciu seniorów. Zapowiada się więc walka o skład. - Na pewno przed sezonem będą sparingi i wówczas będzie widać odpowiednią hierarchię w drużynie. Ja jestem bardzo mocno zmotywowany po ostatnim słabszym sezonie. Wiem, że stać mnie na wiele i ciężką pracą dojdę do wszystkiego - zdeklarował.
 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

23.06.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus