Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Abramczyk Polonia Bydgoszcz 41:49. Lider wygrał nad morzem

17.07.2022, 12:13

Zdunek Wybrzeże Gdańsk musiało uznać na swoim torze wyższość lidera tabeli eWinner 1. Ligi - Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Goście wygrali 49:41. Nasza drużyna musiała sobie radzić bez Adriana Gały, który po upadku w pierwszym swoim starcie nie pojawił się już na torze. Po 14 punktów wywalczyli Timo Lahti i Rasmus Jensen. W ekipie gości komplet punktów z bonusami wywalczył Wiktor Przyjemski.

- W pierwszym spotkaniu rozegranym na torze w Bydgoszczy było 52:38 dla Abramczyk Polonii.
- Składy potwierdzone. skład naszej drużyny uzupełni Piotr Gryszpiński. W zespole Polonii rezerwowym będzie Bartosz Głogowski.

- Próba toru za nami. Eryk Jóźwiak wysłał Karola Żupińskiego i Adriana Gałę. W Abramczyk Polonii nawierzchnię przetestowali Kenneth Bjerre i Daniel Jeleniewski. Krajowy senior gości zaliczył upadek na próbie, ale na szczęście nic mu się nie stało i szybko pozbierał się z toru.

- Sędzia wylosował pierwszy zestaw startowy.

13:50 - Zaczyna się prezentacja.

Wyniki:

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: 49
1. Kenneth Bjerre - 11+1 (2,2,2*,3,2)
2. Daniel Jeleniewski - 7+1 (1,1*,3,2,0)
3. Matej Zagar - 9+1 (1*,3,2,3,0)
4. Olegs Mihailovs (U24) - 5+1 (3,0,1*,1)
5. Adrian Miedziński - 2 (0,1,1,-)
6. Wiktor Przyjemski - 12+3 (2*,2*,3,2*,3)
7. Przemysław Konieczny - 3 (3,0,0)
8. Bartosz Głogowski - nie startował

Zdunek Wybrzeże Gdańsk: 41
9. Viktor Trofimov (U24) - 7+1 (T,1*,3,1,0,2)

1. (65,09) Lahti, Bjerre, Zagar, Żupiński 3:3

Bieg przerwany zaraz po starcie. Zawodnicy ruszali się pod taśmą. Niestety sędzia dopatrzył się dotknięcia taśmy przez Trofimova, który jest wykluczony z powtórki. W jego miejsce pojedzie Żupiński. Bjerre z ostrzeżeniem za utrudnianie procedury startowej. W powtórce atomowy start i pewna wygrana TImo Lahtiego. Na mecie duże odległości między zawodnikami.

2. (65,94) Konieczny, Przyjemski, Żupiński, Marcniec 1:5 (4:8)
Para juniorów Zdunek Wybrzeża przespała moment startowy i nie miała nic do powiedzenia w tym wyścigu. Duet gości wygrał z ogromną przewagą. Przerwa na roszenie toru.

3. (65,72) Jensen, Lahti, Jeleniewski, Miedziński 5:1 (9:9)
Lahti jako zastęsptwo zawodnika za Jamroga. Tym razem to para Zdunek Wybrzeża lepiej wystartowała i odniosła pewne zwycięstwo. Trwa wymiana ciosów.

4. (67,12) Mihailovs, Przyjemski, Żupiński, Gała (d4) 1:5 (10:14)
Na pierwszym łuku upadł Żupiński. Po zapaleniu czerwonego światła w szczycie drugiego łuku pociągneło Gałę, który z ogromną siłą uderzył o tor. Po dłuższej chwili Gała wstał z toru. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce ponownie lepszy start pary gości. Gała zjechał z toru pod koniec pierwszego okrążenia. Zawodnik naszej drużyny nie był w stanie zejść z toru o własnych siłach. Przerwa na kosmetykę toru.

5. (66,37) Zagar, Lahti, Trofimov, Mihailovs 3:3 (13:17)
Lahti cały czas jechał blisko Zagara, ale nie był w stanie przeprowadzić skutecznego ataku. Trofimov poradził sobie z Mihailovsem na pierwszym okrążeniu.

6. (65,88) Jensen, Bjerre, Jeleniewski, Marciniec 3:3 (16:20)
Pewna wygrana Rasmusa Jensena.

7. (67,59) TrofimovGryszpiński, Miedziński, Konieczny 5:1 (21:21)
Znakomity start Trofimova. Za jego plecami jechał Miedziński, ale Gryszpiński jadąc po szerokiej zbudował bardzo dużą prędkość i na prostej bez problemu poradził sobie z zawodnikiem Abramczyk Polonii. Przerwa na kosmetykę toru.

8. (65,87) Jensen, Zagar, Mihailovs, Żupiński 3:3 (24:24)
Jensen jeździ w innej lidzie. Wygrał z ogromną przewagą nad Zagarem. Chwilowo drugi jechał Żupiński, ale popełnił błąd na trasie i został błyskawicznie minięty przez obu rywali.

9. (66,44) Jeleniewski, Bjerre, Trofimov, Gryszpiński 1:5 (25:29)
Pewna wygrana Jeleniewskiego. Na trasie Bjerre był bardzo szybki i na koniec drugiego okrążenia minął Trofimova.

10. (66,65) Przyjemski, Lahti, Miedziński, Gryszpiński  2:4 (27:33)
Gryszpiński jako zastępstwo zawodnika. Przyjemski na prowadzeniu do samego początku. Na trasie Miedziński minął Gryszpińskiego, którego nieco postawiło na przeciwległej prostej. Przerwa na kosmetykę toru.

11. (66,00) Bjerre, Jensen, Mihailovs, Trofimov 2:4 (29:37)
Znakomity start Bjerre. Przez cały wyścig gonił go Jensen, ale na mecie minimalnie lepszy Duńczyk z Bydgoszczy.

12. (66,00) Lahti, Jeleniewski, Marciniec, Konieczny 4:2 (33:39)
Lahti jako rezerwa taktyczna w miejsce Gały. Przyjemski jako rezerwa zwykła w miejsce Miedzińskiego. Lahti wygrał z ogromną przewagą.

13. (66,22) Zagar, Przyjemski, Lahti, Jensen  1:5 (34:44)
Znakomity start i pewna wygrana pary gości. Lahti i Jensen nie byli w stanie nic zrobić. Goście zapewnili sobie wygraną w tym spotkaniu.

14. (66,48) Przyjemski, Trofimov, Marciniec, Jeleniewski 3:3 (37:47)
Przyjemski jako rezerwa zwykła w miejsce Miedzińskiego. Gryszpiński w miejsce Gały. Wyścig przerwany. Po krótkiej analizie sędzia uznał, że Gryszpiński dotknął taśmy i został wykluczony. W jego miejsce wystartuje Marciniec.

15. (65,81) Jensen, Bjerre, Lahti, Zagar 4:2 (41:49)
Pewna wygrana Jensena na zakończenie. Lahti minął na trasie Zagara.

Autor: Redakcja