Jakub Jamróg z awansem do finałów IMP!

25.05.2022, 15:56

Jakub Jamróg wywalczył 9 punktów podczas półfinału IMP rozegranego na torze w Gdańsku. Dzięki temu nasz zawodnik awansował do cyklu finałowego. Zawody wygrał Kacper Woryna, który wywalczył 12 "oczek". Niespodziewanie z dalszej rywalizacji odpadł Piotr Pawlicki.

- W Gdańsku od rana jest pochmuro, ale bez opadów. Obecnie zawody nie są zagrożone.

17:50: Chwilę po 17 nad stadionem mocno padało, ale obecnie wyszło słońce. Trwają prace torowe.

- Zawody powinny zacząć się o godzinie 18:10.

- Awans do finałów uzyska ośmiu najlepszych zawodników turnieju w Gdańsku. Pewni udziału w cyklu finałowym są: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Janusz Kołodziej, Patryk Dudek, Paweł Przedpełski, Jakub Miśkowiak, a stałą "dziką kartę" otrzymał Dominik Kubera.

Wyniki:

1. Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa SA) - 12 (3,3,3,3,0)
2. Bartosz Smektała (Włókniarz Częstochowa SA) - 11 (3,3,3,W,2)
3. Przemysław Pawlicki (GKM Grudziądz SA) - 11 (2,2,1,3,3)
4. Krzysztof Kasprzak (GKM Grudziądz SA) - 11 (1,2,3,2,3)
5. Tobiasz Musielak (Wilki Krosno SA) - 10 (3,1,3,1,2)
6. Jarosław Hampel (Speedway Lublin SA) - 9 (1,3,0,2,3)
7. Jakub Jamróg (GKŻ Wybrzeże Gdańsk) - 9 (1,3,1,3,1)
8. Grzegorz Zengota (KS ROW Rybnik SA) - 9 (0,2,2,3,2)
-------------------------------------------------------------------------
9. Mateusz Cierniak (Speedway Lublin SA) - 8+3 (2,1,2,0,3)
10. Krzysztof Buczkowski (ZKŻ SSA Zielona Góra) - 8+2 (2,0,2,2,2)
11. Mateusz Szczepaniak (Wilki Krosno SA) - 6 (2,0,1,2,1)
12. Rafał Karczmarz (Wilki Krosno SA) - 4 (3,1,0,0,D)
13. Marcin Nowak (KŻ Orzeł Łódź) - 4 (0,2,0,1,1)
14. Piotr Pawlicki (Unia Leszno SSA) - 4 (1,T,2,W,1)
15. Ernest Koza (GTM Start Gniezno) - 3 (0,1,1,1,0)
16. Gleb Czugunow (WTS SA Wrocław) -0 (D,0,W,D,0)
17. Wiktor Jasiński (Stal Gorzów Wielkopolski SA) - 0 (0) - rezerwa
18. Mateusz Tonder (ZKŻ SSA Zielona Góra) - 0 (0)- rezerwa

Bieg po biegu:

1. (66,28) Karczmarz, Szczepaniak, Hampel, Koza
Karczmarz wygrał start i uciekł daleko do przodu. Bardzo duże odległości między zawodnikami.


2. (67,11) Smektała, Buczkowski, Pi.Pawlicki, Zengota
Smektała najlepiej wystartował i założył się na rywali, później uciekł daleko do przodu. Pod koniec pierwszego okrążenia Pawlicki atakiem przy krawężniku minął Zengotę.


3. (66,50) Musielak, Prz.Pawlicki, Kasprzak, Nowak
Dobry start Pawlickiego i Musielaka. Zawodnik z Grudziądza próbował wypchnąć pod płot swojego rywala w szczycie pierwszwego łuku. Musielak odparł ten atak. Pawlicki do końca naciskał na zawodnika Wilków Krosno, ale ten nie popełnił błędu i minął linię mety jako pierwszy.


4. (65,03) Woryna, Cierniak, Jamróg, Czugunow (D4)
Upadek Czugunowa w pierwszym łuku. Cała czwórka równo wystartowała. Okazało się, że sędzia przerwał wyścig jeszcze przed upadek zawodnika Betard Sparty Wrocław. Ostrzeżenie za utrudnianie startu dostał Cierniak i to jest przyczyna przerwania wyścigu. W powtórce atomowy start i pewna wygrana Woryny. Jamróg tym razem został na starcie. Na koniec pierwszwgo okrążenia minął Czugunowa, który chwilę później zaliczył defekt motocykla.


5. (64,75) Woryna, Nowak, Koza, Jasiński 
Taśma Piotra Pawlickiego. W jego miejsce wystartuje Wiktor Jasiński. W powtórce Woryna pokazał, że jest bardzo dobrze spasowany z torem i szybko uciekł do przodu. Na przeciwległej prostej Nowak bez problemu poradził sobie z Kozą.


6. (64,69) Hampel, Prz.Pawlicki, Cierniak, Buczkowski
Start wygrał Cierniak, ale na przeciwległej prostej Hampel nabrał ogromnej prędkości i przemknął obok zawodnika Motoru. Chwilę później z Cierniakiem poradził sobie Pawlicki, który na mecie był minimalnie gorszy od Hampela.


7. (64,72) Jamróg, Zengota, Musielak, Szczepaniak
Jamróg najlepiej wystartował i odniósł pewną wygraną. Musielak przez chwilę jechał ostatni, ale szybko poradził sobie ze Szczepaniakiem.


8. (64,51) Smektała, Kasprzak, Rarczmarz, Czugunow
Dwie pary na torze. Początkowo Kasprzak naciskał na Smektałę, ale częstochowianin szybko uciekł do przodu. Z tyłu Karczmarz potrzebował dwóch okrążeń, aby poradzić sobie z wolnym Czugunowem.


9. (63,63) Musielak, Buczkowski, Koza, Tonder
Czugonow wykluczony za przekroczenie czasu dwóch minut. W jego miejsce wystartuje Tonder. W powtórce startujący z czwartego pola Musielak zbudował dużą prędkość w pierwszym łuku i na przeciwległej prostej atakiem po szerokiej minął Buczkowskiego. 


10. (63,94) Kasprzak, Pi.Pawlicki, Jamróg, Hampel
Jamróg został na starcie, ale dość szybko poradził sobie z Hampelem. Na drugim wirażu, drugiego okrążenia zbyt szeroko pojechał Pawlicki i nasz zawodnik wyszedł na drugą pozycję. Na kolejnym okrążeniu Pawlicki wszedł pod łokieć Jamorga i wypchnął go pod płot w tym samym miejscu w którym chwilę wcześniej stracił swoją pozycję. 

11. (64,62) Smektała, Cierniak, Szczepaniak, Nowak
Tym razem bieg bez historii, wszystko rozstrzygnęło się zaraz po starcie.


12. (64,25) Woryna, Zengota, Prz. Pawlicki, Karczmarz
Woryna wypchnął rywali na szeroką na pierwszym łuku i odniósł pewną wygraną. Duże odległości między zawodnikami na mecie.

Po trzech seriach statrtów stawce przewodzi duet Włókniarza Częstochowa. Kacper Woryna i Bartosz Smektała mają na swoim koncie po trzy zwycięstwa i są niemal pewni awansu do turnieju finałowego. W grze pozostaje Jakub Jamróg.


13. (64,21) Zengota, Kasprzak, Koza, Cierniak
Najwięcej działo się w walce o jeden punkt. Cierniak przespał moment startowy i musiał gonić rywali. Na trzecim okrążeniu chciał minąć Kozę atakiem po szerokiej, ale nieco go pociągneło i upadł na tor. Junior Motoru szybko pozbierał się z nawierzchni i kontunuował jazdę. Pewna wygrana Zengoty.


14. (64,32) Woryna, Kasprzak, Musielak, Smektała (W)
Ciasno w wejściu w drugi łuk. Smektała pojechał zbyt szeroko i został wykluczony z powtórki. Na prowadzeniu jechał Woryna. W powtórce Woryna już na wyściu z pierwszego łuku miał dużą przewagę nad rywalami. Bieg bez historii.


15. (65,12) Prz. Pawlicki, Szczepaniak Pi. Pawlicki (W), Czugonow (D)
Wyścig przerwany na torze leży Piotr Pawlicki, który ratował się przed tym,aby nie wjechać w Szczepaniaka, którego lekko postawiło w szczycie drugiego łuku. Po dłuższej chwili Pawlicki wstał z toru. Decyzją sędziego Pawlicki wykluczony z powtórki. Wykluczony jest również Czugunow, który w chwili przerwania wyścigu jechał na zdefektowanym motocyklu. W powtórce Szczepaniak cały do samego końca straszł atakami Przemysława Pawlickiego. Zawodnik z Grudziądza minimalnie lepszy na mecie.


16. (65,00) Jamróg, Buczkowski, Nowak, Karczmarz
Znakomity start Jamroga z czwartego pola. Nasz zawodnik wygrywa z ogromną przewagą i jest o krok od awansu do finałów IMP!

Przerwa na kosmetykę toru.


17. (65,10) Prz.Pawlicki, Smektała, Jamróg, Koza
Pawlicki napędził się pod płotem na pierwszym łuku i bez problemu minął Smektałę na prostej. Jamróg cały czas jechał blisko Smektały, ale nie był w stanie go wyprzedzić.

18. (65,03) Hampel, Zengota, Nowak, Czugunow
Hampel najlepiej wystartował i wygrał z dużą przewagą. Bieg bez historii.

19. (65,16) Kasprzak, Buczkowski, Szczepaniak, Woryna
Tym razem Woryna przespał start. Kasprzak najlepiej wystrzelił spod taśmy. Efektowną i efektywną jazdą na dystansie popisał się Buczkowski, który przez chwilę był ostatni, ale zdołał przebić się na drugie miejsce.

20. (65,18) Cierniak, Musielak, Pi.Pawlicki, Karczmarz (d4)
Pewna wygrana Cierniaka, duże odległości między zawodnikami.

21. (65,18) Cierniak, Buczkowski
Cierniak wygrywa bieg dodatkowy i będzie pierwszym rezerwowym w finałach.

Autor: Tomasz Werbel

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Enea Falubaz Zielona Góra 14 35 +232
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 21 +18
3 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 21 +22
4 ROW Rybnik 14 18 -28
5 Trans MF Landshut Devils 14 15 -56
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 12 -45
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 10 -93
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 14 8 -50

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus