Przegrywamy w Ostrowie. Enea Falubaz rywalem w play-off

13.08.2023, 10:35

Zakończenie rundy zasadniczej rozgrywek 1. Ligi Żużlowej nie było udane dla naszej drużyny. Podopieczni Eryka Jóźwiaka przegrali 51:39. Mimo tego Zdunek Wybrzeże Gdańsk zdołało awansować do fazy play - off. W ćwierćfinale rywalem naszej drużyny będzie Enea Falubaz Zielona Góra. Niestety zawodów nie dokończył Nicolai Klind, który uczestniczył w karambolu w 13. wyścigu. Duńczyk został przewieziony do szpitala. Jeśli tylko pojawią się informacje na temat jego stanu zdrowia, będziemy informować na bieżąco.

- W pierwszym spotkaniu, które było jednocześnie inauguracją sezonu, Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało 46:41.

- Nasza drużyna jest już pewna utrzymania na zapleczu PGE Ekstraligi, jednak od wyników w ostatniej kolejce zależy, czy i na którym miejscu przystąpimy do fazy play - off.

- Składy potwierdzone. Rezerwowym w naszym zespole będzie Mads Hansen. Zestawienie gospodarzy uzupełnił Jakub Poczta.

- Rozpoczęła się próba toru. Nawierzchnię ze strony gospodarzy testują Jakub Krawczyk i Francis Gusts. W zespole Zdunek Wybrzeża na próbę wyjechali Keynan Rew oraz Daniel Kaczmarek.

Wyniki:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 39

1. Daniel Kaczmarek - 4 (1,3,0,0,0)
2. Keynan Rew - 9 (1,0,2,3,3)
3. Michael Jepsen Jensen - 4+1 (0,0,-,3,1*)
4. Bartosz Tyburski - Nie startował (-,-,-,-)
5. Nicolai Klindt - 9 (3,2,1,3,-)
6. Seweryn Orgacki - 1(1,0,0)
7. Miłosz Wysocki - 1 (0,0,0,1)
8. Mads Hansen - 11 (3,3,0,3,2)

 

Arged Malesa Ostrów Wlkp. - 51

9. Tobiasz Musielak - 10+1 (2*,3,3,2,-)
10. Francis Gusts - 3+1 (1*,1,1,-)
11. Grzegorz Walasek - 9+2 (3,2,1*,2,1*)
12. Matias Nielsen - 4+2 (0,1*,2,1*,-)
13. Oliver Berntzon - 5+2 (2,1*,2*,W)
14. Jakub Krawczyk - 10 (3,2,3,2,0)
15. Sebastian Szostak - 10+2 (2*,2,1*,3,2)
16. Jakub Poczta - Nie startował

Wyścig po wyścigu:

1.(66,04) Walasek, Musielak, Kaczmarek, Jepsen Jensen 5:1
Obsada: Kaczmarek, Musielak, Jepsen Jensen, Walasek
Komentarz: 
Bardzo dobry start pary gospodarzy. Ostrowianie już na wejściu w pierwszy łuk mieli przewagę. Początkowo trzeci jechał Jepsen Jensen, ale na wejściu w jeden z wiraży miał problemy z opanowaniem motocykla i minął go Kaczmarek

2.(65,97) Krawczyk, Szostak, Orgacki, Wysocki 5:1 (10:2)
Obsada: SzostakOrgackiKrawczykWysocki
Komentarz: 
Bieg bez emocji. Juniorzy z Ostrowa temat wygranej załatwili zaraz po starcie.

3.(65,37) Klindt, Berntzon, Rew, Nielsen 2:4 (12:6)
Obsada: KlindtNielsenRewBerntzon
Komentarz: 
Wyścig przerwany. Ciasno na wyjściu z pierwszego łuku. Klindt odprowadził pod płot Nielsena i Berntzona, dla tego drugiego zabrakło miejsca i upadł na tor. Powtórka w pełnej obsadzie. W powtórce znów znakomity start Klindta, który na wyjściu z pierwszego łuku przyblokował Berntzona i potem uciekł daleko do przodu. Rew tylko na pierwszym okrążeniu musiał bronić się przed Nielsenem.

4.(67,02) Hansen, Krawczyk, Gusts, Orgacki 3:3 (15:9)
Obsada: KrawczykHansenGustsOrgacki
Komentarz: 
Hansen w miejsce Tyburskiego. Dobry start Hansena, który na pierwszym łuku zablokował parę gospodarzy. Później atakował go Krawczyk, ale Duńczyk bez większych problemów obronił pozycję.

Przerwa na kosmetykę toru.

5.(67,29) Hansen, Walasek, Nielsen, Jepsen Jensen 3:3 (18:12)
Obsada: WalasekJepsen JensenNielsenHansen
Komentarz: 
Hansen w miejsce Tyburskiego. Start wygrał Walasek, ale po chwili po szerokiej napędził się Hansen, który wygrał z dużą przewagą. Przez chwilę Walaska minął Jepsen Jensen. Przez cały wyścig Jensen i para Ostrovii jechali w kontakcie. Na ostatnim okrążeniu Nielsen wyprzedził Jensena.

6.(67,37) Kaczmarek, Szostak, Berntzon, Rew 3:3 (21:15)
Obsada: BerntzonRewSzostakKaczmarek
Komentarz: 
Atomowy start Kaczmarka, który napędził się po szerokiej na pierwszym łuku i na trasie nie dał szans rywalom. Niestety słabo wystartował Rew, który nie był w stanie zbliżyć się do pary gospodarzy.

7.(66,52) Musielak, Klindt, Gusts, Wysocki 4:2 (25:17)
Obsada: WysockiGustsKlindtMusielak
Komentarz: Wyścig przerwany z powodu nierównego startu. Klindt i Musielak otrzymali ostrzeżenia za utrudnianie startu. W powtórce dobry start Klindta, ale na wyjściu z pierwszego łuku Musielak przyciął do kredy i minął Duńczyka.

Przerwa na kosmetykę toru.

8.(68,13) Krawczyk, Berntzon, Klindt, Hansen 5:1 (30:18)
Obsada: KlindtBerntzonHansenKrawczyk
Komentarz: 
Klindt jako rezerwa taktyczna w miejsce Jepsena Jensena. Hansen jako rezerwa zwykła w miejsce Tyburskiego. Zdecydowanie najciekawszy wyścig dnia. Moment startowy należał do Klindta, ale już na wejściu w drugi łuk minął go bardzo szybki Krawczyk. W międzyczasie Hansen na chwilę minął Berntzona. W drugiej fazie wyścigu Szwed z Ostrowa szykował atak na Klindta, ostatecznie dopiął swego na ostatnim okrążeniu.

9.(66,95) Musielak, Rew, Gusts, Kaczmarek 4:2 (34:20)
Obsada: MusielakKaczmarekGustsRew
Komentarz: 
Musielak szybko zbudował dużą przewagę. Gust szybko poradził sobie z Kaczmarkiem.

10.(66,83) Klindt, Nielsen, Walasek, Orgacki 3:3 (37:23)
Obsada: OrgackiWalasekKlindtNielsen
Komentarz: 
Klidnt na pierwszym łuku wyniósł się pod płot i na przeciwległej prostej minął Nielsena.

Przerwa na kosmetykę toru.

11.(67,35) Hansen, Musielak, Nielsen, Kaczmarek 3:3 (40:26)
Obsada: NielsenHansenMusielakKaczmarek
Komentarz: 
Hansen w miejsce Tyburskiego. Hansen słabo wystartował, ale w szczycie pierwszego łuku przyciął do krawężnika i minął obu zawodników gospodarzy. 

12.(67,29) Rew, Walasek, Szostak, Wysocki 3:3 (43:29)
Obsada: RewSzostakWysockiWalasek
Komentarz: 
Popisowa jazda Rew. Start wygrał Szostak,wydawało się, że dołączy do niego Walasek. Australijczyk najpierw przyblokował Walaska, a później zbudował po szerokiej dużą prędkość i minął juniora z Ostrowa. 

13.(67,85) Jepsen Jensen, Krawczyk, Wysocki, Berntzon (W) 2:4 (45:33)
Obsada: Gusts/KrawczykKlindt/WysockiBerntzonJepsen Jensen
Komentarz: 
Karambol na wyjściu z drugiego łuku, drugiego okrążenia. Berntzon zahaczył o dmuchaną bandę, po chwili wpadł w Klindta. Na domiar złego wpadł w nich jeszcze Gusts. Cała trójka leży na torze. Klidnt, Berntzon oraz Gust opuszczają tor w karetce. Berntzon jest wykluczony z powtórki. W miejsce niezdolnego do dalszej jazdy Gustsa pojedzie Krawczyk. Wysocki zastąpi niezdolnego do dalszej jazdy Klindta. W powtórce Jepsen Jensen szybko poradził sobie z Krawczykiem. Początkowo w kontakcie z rywalami jechał Wysocki.

14.(68,52) Szostak, HansenJepsen Jensen, Krawczyk 3:3 (48:36)
Obsada: Hansen, Szostak, Jepsen Jensen, Krawczyk
Komentarz: 
Potrójna rezerwa zwykła: Hansen w miejsce Tyburskiego, Szostak za Berntzona, Krawczyk za Nielsena. Atomowy start i pewna wygrana Szostaka. Jepsen Jensen minął na trasie Krawczyka. Junior gospodarzy dojechał do mety w spacerowym tempie.

15.(67,71) Rew, Szostak, Walasek, Kaczmarek 3:3 (51:39
Obsada: SzostakKaczmarek, Walasek, Rew
Komentarz: 
Szostak w miejsce Musielaka. Start wygrał Szostak, ale Rew minął go na trasie. Kaczmarek stracił na dystansi pozycję na rzecz Walaska.

 

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

14.04.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Cellfast Wilki Krosno 0 0 0
2 Innpro ROW Rybnik 0 0 0
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
5 Energa Wybrzeże Gdańsk 0 0 0
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 0 0 0
7 Texom Stal Rzeszów 0 0 0
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 0 0 0

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus