#ZaszczepmyDzieciomSport - budujemy przyszłość Wybrzeża Gdańsk!

07.03.2019, 14:01

#ZaszczepmyDzieciomSport to wspólna inicjatywa Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże, Fundacji Zenona Plecha, Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskiego Hospicjum mająca na celu sportową aktywizację dzieci i młodzieży oraz zapewnienie dostępu do wydarzeń sportowych tym, których na to nie stać.

#ZaszczepmyDzieciomSport - pod taką nazwą kryje się akcja społeczna, której współorganizatorem oraz jednym z pomysłodawców jest jedna z legend gdańskiego i polskiego sportu żużlowego, Zenon Plech - Każdy sympatyk żużla w Gdańsku chciałby, żeby stadion był pełny, a do szkółki zgłaszało się wielu chłopców marzących o karierze żużlowca, jak miało to miejsce przed laty. Pamiętajmy, że bardzo często miłość do żużla rodzi się na trybunach, a ewentualne próby uprawiania tego sportu są dopiero kolejnym etapem. Dlatego też wraz z działaczami GKŻ Wybrzeże postanowiliśmy zorganizować akcję, która ma zachęcić kibiców, sponsorów oraz przyjaciół gdańskiego żużla do wspólnej budowy przyszłości klubu. To właśnie dzieci są przyszłością, zarówno te, które dziś stać na wizytę na żużlu i ewneentualne trenowanie, jak również te, którym sytuacja życiowa ich rodzin na to nie pozwala. Dziś każdy będzie mógł kupić karnet takiemu dziecku, a pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci zadbają, by taka wejściówka trafiła w ręce tych, którzy tego potrzebują - powiedział były Indywidualny v-ce Mistrz Świata na żużlu.

Tytułowe "szczepienie" dzieci sportem żużlowym ma odbywać się dwutorowo. Pierwszym etapem jest ufundowanie dziecku w wieku 7-14 lat karnetu, natomiast kolejnym zapewnienie przez klub na meczu takich atrakcji, które sprawią, że beneficjent programu będzie wracał na stadion systematycznie - Od początku działalności obecnego Zarządu Klubu staramy się zachęcać jak największą ilość dzieci do przychodzenia na nasz obiekt. Nigdy nie odmawialiśmy bezpłatnego wstępu organizacjom, czy też fundacjom opiekującym się mniej zamożnymi dziećmi. Dziś chcemy zrobić to inaczej. Dziś apelujemy do sponsorów, kibiców, czyli generalnie przyjaciół gdańskiego sportu żużlowego o pomoc w ufundowaniu wejściówki, natomiast my chcemy zadbać, by obdarowani czuli się na stadionie jak najlepiej. Chcielibyśmy, aby z meczu poza dobrymi wspomnieniami, wynieśli drobny upominek, czy też podczas zawodów mogli zjeść drobny posiłek. Razem możemy stworzyć program, który da nam możliwość budowania coraz szerszego środowiska sympatyków naszego klubu. Kto wie czy dzięki karnetowi zakupionemu przez któregoś z kibiców czy sponsorów, za 2-3 lata będziemy mieli w drużynie kolejnego wychowanka - mówi Prezes Zarządu GKŻ Wybrzeże, Tadeusz Zdunek.

Partnerami akcji są Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku oraz Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Wstępne konsultacje społeczne prowadzone przez Magdalenę Theus, koordynatora społecznej odpowiedzialności biznesu w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Gdańsku wykazały, że blisko 200 dzieci znajdujących się pod opieką tejże organizacji wyraża zainteresowanie uczestnictwem w meczach żużlowych. Osobną grupę stanowią podopieczni Pomorskiego Hospicjum dla dzieci, dla których ewentualna wizyta na stadionie będzie możliwością oderwania się od trudnej codzienności. Organizatorzy akcji nie zamykają się na inne organizacje, które chciałyby wprowadzić na stadion swoich podopiecznych - Wszystko zależy tak naprawdę od zainteresowania akcją. Wierzymy, że środowisko przyjaciół gdańskiego żużla pozytywnie zareaguje na nasz pomysł i pomoże podzielić się emocjami z tymi, którzy tego potrzebują - kończy Zenon Plech.

Do akcji może dołączyć każdy kupując wybraną przez siebie liczbę karnetów. Zakupu można dokonać w tym miejscu - kliknij, by kupić karnet dzieciom.

Serdecznie zachęcamy do wsparcia akcji. Pokażmy czerwono-biało-niebieską siłę i razem zadbajmy o przyszłe pokolenia kibiców i żużlowców.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

19.07.2024, 18:00 / Rybnik

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 22 +96
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 18 +119
3 Innpro ROW Rybnik 10 17 +24
4 Cellfast Wilki Krosno 11 15 -10
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 11 15 -4
6 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 9 -54
7 Texom Stal Rzeszów 12 9 -47
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 11 3 -124

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus