Zgrupowanie w ośrodku Cetniewo od 28 lutego do 4 marca

06.01.2022, 11:51

28 lutego żużlowcy Zdunek Wybrzeże Gdańsk rozpoczną zgrupowanie we Władysławowie. Nasi zawodnicy będą trenować na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo. Zgrupowanie potrwa do 4 marca.

 

Menedżer Eryk Jóźwiak zamierza powołać na nie wszystkich zawodników pierwszej drużyny oraz przygotowujących się do egzaminów na licencję "Ż": Mateusza Łopuskiego i Jakuba Kowalskiego.

Żużlowcy dwa razy dziennie będą uczestniczyć w zajęciach sprawnościowych z trenerem przygotowania fizycznego Jarosławem Hulko. Przewidziano także spotkania z dietetykiem, fizjoterapeutą oraz psychologiem sportowym.

 - W poprzednich latach organizację zgrupowań utrudniła sytuacja pandemiczna. Liczymy na to, że w tym roku nic nie stanie nam na przeszkodzie. Nie da się zbudować formy w tydzień, więc wyjazd będzie miał przede wszystkim cel integracyjno-organizacyjny. Chcę aby zawodnicy mogli spędzić ze sobą trochę czasu, jeszcze bez obciążenia ligowego, omówić z nimi jak ma wyglądać dzień meczowy. To także okazja, aby w drużynie zaaklimatyzowali się nowi żużlowcy – wyjaśnia Eryk Jóźwiak.

27 marca IV memoriał Henryka Żyto

- W listopadzie przeprowadzaliśmy zawodnikom testy sprawnościowe. Obecnie monitorujemy ich treningi zdalnie. W Cetniewie będziemy mieli okazję sprawdzić jak prezentują się na końcowym etapie przygotowań do sezonu. Spodziewam się, że wszyscy stawią się w dobrej formie. Po zgrupowaniu chłopaki dostaną trochę czasu, aby za sobą zatęsknić i jeśli pogoda pozwoli, w okolicach 16 marca planujemy wyjazd na tor – dodaje menedżer Zdunek Wybrzeża.

Przypomnijmy, że inauguracja sezonu w eWinner 1. Lidze Żużlowej zaplanowana jest na datę 9-11 kwietnia. Nasz zespół rozpocznie rozgrywki domowym meczem z Cellfast Wilkami Krosno. Wcześniej, bo 27 marca, planowany jest w Gdańsku IV Memoriał Henryka Żyto rozgrywany w formie turnieju par.

Terminarz ligowy na sezon 2022

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Cellfast Wilki Krosno 6 8 +45
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 6 5 -51
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus