Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Enea Falubaz Zielona Góra [ZAPOWIEDŹ]

22.04.2023, 11:20

W niedzielę o godzinie 14:00 nasza drużyna stanie do walki o kolejne ligowe punkty. Nad morze zawita jeden z faworytów do awansu do PGE Ekstraligi - Enea Falubaz Zielona Góra.

INFORMATOR PRZED MECZEM - BILETY, GODZINY OTWARCIA KAS I BRAM STADIONU

Zgodnie z terminarzem rozgrywek spotkanie przeciwko ekipie z Winnego Grodu, to 3. kolejka 1. Ligi Żużlowej. Jednak obie drużyny mają na swoim koncie dopiero po jednym, zwycięskim meczu. Zdunek Wybrzeże Gdańsk przed dwoma tygodniami pokonało Arged Malesa Ostrów WielkopolskiEnea Falubaz sezon rozpoczął w czwartek w Rybniku. Nasz niedzielny rywal zapisał na swoim koncie pewną wygraną nad miejscowym ROW-em.

Eryk Jóźwiak będzie miał do dyspozycji wszystkich swoich zawodników. Takiego komfortu nie ma Tomasz Szymankiewicz - menedżer zielonogórskiej ekipy. Jeszcze przed sezonem kontuzji doznał Luke Becker. W jego miejsce zakontraktowano Viktora Trofymova. Niestety nasz były zawodnik, już w swoim pierwszym starcie tego sezonu zanotował upadek. Sczegółowe badania wykazały, że Trofymov złamał rękę. Ukraińca startującego z polskim obywatelstwem czeka kilka tygodni przerwy. Jego miejsce w składzie, będzie musiał zająć, któryś z młodzieżowców.

WYBRZEŻE - FALUBAZ. KUP BILET PRZEZ INTERNET

Temperaturę przed najbliższym meczem podgrzewa osoba Rasmusa Jensena. Jeszcze w poprzednim sezonie Duńczyk był kapitanem Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W przerwie zimowej, stał się bohaterem jednego z najciekawszych transferów na zapleczu PGE Ekstraligi. Popularny "Rasser" postanowił przenieść się drużyny Falubazu. 

Na papierze faworytem jutrzejszego starcia będą przyjezdni. Podobnie było przed rokiem, kiedy do rywalizacji z ekipą z województwa lubuskiego przystępowaliśmy osłabieni brakiem Jakuba Jamroga. Mimo tego, nasza drużyna wygrała 50:40. Parostatek Krzysztofa Krawczyka wybrzmiał z głośników, aż 5 razy. Ówczesny kapitan Zdunek Wybrzeża zakończył rywalizację z 17 punktami na swoim koncie.

GDAŃSK - ZIELONA GÓRA. HISTORIA SPOTKAŃ

Na inaugurację dobrze spisała się nasza nowa "duńska mafia". Trio Nicolai Klindt - Mads Hansen - Michael Jepsen Jensen wywalczyło 31 punktów i 3 bonusy. W niedzielę, na lepszy występ ze swojej strony liczy Daniel Kaczmarek. Dwukrotny Indywidualny Mistrz Polski Juniorów, miał czas na potrenowanie i lepsze poznanie gdańskiego toru. Chcąc pokonać Enea Falubaz, cała nasza drużyna musi pojechać na wysokim poziomie. W niedzielę zapowiadają się ogromne emocje od pierwszego do ostatniego wyścigu. Zawodnicy potrzebują wsparcia z trybun. Prognozy pogody są optymistyczne, ma być ciepło i słonecznie. Wizyta na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego, to bardzo dobry pomysł na spędzenie niedzielnego popołudnia.

Awizowane składy:

Enea Falubaz:,
1. Przemysław Pawlicki
2. Viktor Trofymov U24
3. Rasmus Jensen
4. Rohan Tungate
5. Krzysztof Buczkowski
6. Michał Curzytek
7. Dawid Rempała
8.


Zdunek Wybrzeże:
9. Norbert Kościuch
10 Nicolai Klindt
11. Mads Hansen U24
12. Daniel Kaczmarek
13. Michael Jepsen Jensen
14. Seweryn Orgacki
15. Miłosz Wysocki
16.

Sędzia: Rafał Kobak (Krosno)
Komisarz toru:  Łukasz Izak
Komisarz techniczny: Adam Giernalczyk
Przewodniczący Jury: Marek Wojaczek

Autor: Redakcja

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus