Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno (relacja na żywo)

20.06.2021, 13:04

O godz. 14. rozpocznie się mecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Cellfast Wilkami Krosno. W pierwszym meczu w Krośnie podopieczni Eryka Jóźwiaka wygrali 46:44. Zapraszamy na relację na zywo.

- Witamy ze stadionu w Gdańsku w ten upalny dzień. Zawody oczywiście nie są zagrożone.

- Składy potwierdzone. Bez niespodzianek.

- Rozpoczęła się próba toru. Gości reprezentują Andrzej Lebiediew i Vaclav Milik.

- Ze strony Zdunek Wybrzeża z nawierzchnią zapoznają się Krystian Pieszczek oraz Michał Gruchalski.

- Na trybunach nieco ponad tysiąc widzów. Pogoda iście plażowa, nie wszyscy wybrali stadion.

- Wylosowano pierwszy zestaw startowy. Zawodnicy są już na torze do pierwszego biegu.

Cellfast Wilki Krosno:

1. Tobiasz Musielak - 12+1 (1,3,1*,2,2,3)
2. Mateusz Szczepaniak - 3 (0,1,0,2)
3. Vaclav Milik - 6 (0,1,-,2,3)
4. Patryk Wojdyło - 6+2 (1,-,2,1*,2*)
5. Andrzej Lebiediew - 9+1 (2,3,d,3,1*,0)
6. Aleks Rydlewski - 1 (1,-,0)
7. Bartosz Curzytek - 3 (2,0,1,0)
8. Jakub Janik

Bieg po biegu:

1. (64,66) Jamróg, Jensen, Musielak, Milik 5:1
Fenomenalny start gdańskiej pary. Jensen przez moment musiał odpierać ataki Musielaka, ale gospodarze i tak dowieźli bardzo pewne podwójne zwycięstwo na otwarcie zawodów!

2. (66,81) Gryszpiński, Curzytek, Rydlewski, Szczotka (w/u) 3:3 (8:4)
Gdańszczanie wyszli ze startu na podwójnym prowadzeniu, ale sędzia przerwał bieg. Arbiter zauważył, że przed podniesieniem taśmy ruszali się Szczotka i Rydlewski. Obaj zawodnicy otrzymali ostrzeżenie. W powtórce gdańszczanie jechali na zdecydowanym 5:1, ale w końcówce drugiego okrążenia upadek zanotował nieatakowany Szczotka. Kolejny raz czerwone światło. Szczotka wykluczony, ale na szczęście nic mu nie jest. W trzecim podejściu do drugiego wyścigu raz jeszcze najlepszym refleksem startowym popisał się Gryszpiński i odniósł pewne zwycięstwo.

Przerwa na roszenie toru.

3. (66,05) Kułakow, Lebiediew, Gruchalski, Szczepaniak 4:2 (12:6)
Bieg przerwany w momencie podwójnego prowadzenia Wybrzeża. Kułakow i Szczepaniak ukarani ostrzeżeniem za utrudnianie startu. W powtórce zdecydowanie najlepiej wystartował Kułakow, a na wyjściu z pierwszego łuku Gruchalski minął obu rywali. Później jednak piekielnie szybki Lebiediew zdołał odbić drugą pozycję.

4. (67,17) Pieszczek, Gryszpiński, Wojdyło, Curzytek 5:1 (17:7)
Curzytek jako rezerwa taktyczna w miejsce Rydlewskiego. Bardzo pewne podwójne zwycięstwo gdańszczan, choć na ostatnim okrażęniu Gryszpiński musiał odpierać ataki Wojdyły.

Przerwa na równanie i roszenie toru.

5. (65,22) Lediediew, Jamróg, Milik, Gruchalski 2:4 (19:11)
Lebiediew za Wojdyłę jako rezerwa taktyczna. Pewne zwycięstwo Lebiediewa. Gruchalski bronił się przed Milikiem przez cztery okrążenia, aż wreszcie skapitulował na ostatnim łuku.

6. (65,97) Musielak, Kułakow, Szczepaniak, Szczotka 2:4 (21:15)
Zdecydowana wygrana Musielaka. Kułakow przez niemal cztery okrążenia musiał bronić się przed Szczepaniakiem.

7. (66,68) Jensen, Pieszczek, Curzytek, Lebiediew (d/start) 5:1 (26:16)
Ponownie wyścig został przerwany przez sędziego. Pieszczek i Lebiediew z ostrzeżeniem. Lebiediew zanotował defekt na starcie. Gdańszczanie odniesli zdecydowane podwójne zwycięstwo.

Kolejna przerwa na równanie i roszenie toru.

8. (66,50) Kułakow, Wojdyło, Musielak, Gryszpiński 3:3 (29:19)
Musielak za Milika jako rezerwa taktyczna. Bieg przerwany, ponieważ Gryszpiński zahaczył kaskiem o taśmę. Ostrzeżenie dla młodzieżowca gospodarzy. Pewne zwycięstwo Kułakowa. Gryszpiński na drugim łuku pierwszego okrążenia wyniósł się za szeroko i stracił trzecią pozycję.

Przerwa dla startującego bieg po biegu Musielaka.

9. (66,78) Pieszczek, Musielak, Jensen, Szczepaniak 4:2 (33:21)
Gdańszczanie prowadzli podwójnie, ale na drugim okrążeniu Musielak minął Jensena.

10. (65,75) Lebiediew, Jamróg, Fienhage, Rydlewski 3:3 (36:24)
Fienhage jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego. Wyścig bez historii. Spore odległości między zawodnikami.

11. (66,22) Jensen, Musielak, Wojdyło, Fienhage 3:3 (39:27)
Fienhage jako rezerwa zwykła za Gruchalskiego. Lotny start Musielaka, bieg przerwany. Musielak z ostrzeżeniem. Po starcie podwójnie prowadzili goście, ale fantastycznie na trasie zaprezentował się Jensen, który najpierw minął Wojdyłę, a następnie Musielaka!

12. (66,52) Jamróg, Musielak, Szczotka, Curzytek 4:2 (43:29)
Spore odległości między zawodnikami. Kolejność została ustalona na wyjściu z pierwszego łuku.

13. (67,15) Kułakow, Milik, Lebiediew, Pieszczek 3:3 (46:32)
Fantastyczna walka o zwycięstwo pomiędzy Kułakowem i Milikiem. Ostatecznie na mecie pierwrzy Rosjanin! Znakomity wyścig. Początkowo gdańszczanie prowadzili 5:1, później zrobiło się 2:4, ale finalnie mamy remis. Wybrzeże zapewniło sobie wygraną w spotkaniu.

Przerwa na równanie i roszenie toru. Za moment biegi nominowane.

14. (66,75) Milik, Wojdyło, Fienhage, Gryszpiński (w/u) 1:5 (47:37)
Bieg przerwany, ponieważ upadł jadący na trzecim miejscu Gryszpiński. Nie zauważył tego Milik i niewiele brakowało, a wjechałby w naszego młodzieżowca, ale na szczęście nie doszło do tragedii. Niemniej, Gryszpiński ucierpiał w tej sytuacji, ale szybko wstał i udał się do parkingu. Został jednak wykluczony z powtórki. W niej Fienhage mocno odstawał od krośnieńskiej pary.

15. (67,34) Musielak, Kułakow, Jamróg, Lebiediew 3:3 (50:40)
Musielak do samej mety musiał bronić się przed Kułakowem. Remis na zakończenie spotkania.

Autor: Redakcja