Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno [ ZAPOWIEDŹ MECZU ]

23.04.2022, 13:45

W niedzielę 24 kwietnia o godz. 14 nasi zawodnicy powalczą o pierwszą wygraną w tegorocznych rozgrywkach. Rywalem Zdunek Wybrzeża Gdańsk będzie Aforti Start Gniezno. Wygrana na własnym torze pozwoli nam wyprzedzić rywali z Gniezna w ligowej tabeli.

Ciężko określić potencjał gnieźnieńskiego zespołu. W pierwszej kolejce ekipa z pierwszej stolicy Polski potrafiła zremisować w Zielonej Górze, aby tydzień później bardzo wysoko przegrać u siebie z Orłem Łódź. Pewnymi punktami Afortu StartuMichael Jepsen Jensen oraz Oskar Fajfer. Polak w przeszłości był kapitanem Zdunek Wybrzeża i bez wątpienia doskonale zna tajniki gdańskiego toru. Menedżer Błażej Skrzeszewski zdecydowanie więcej problemów ma z zawodnikami drugiej linii. Pozyskani przed sezonem Ernest Koza i Szymon Szlauderbach jadą nieco poniżej oczekiwań. 

KUP BILET PRZEZ INTERNET

Wszyscy w Gdańsku czekamy na pierwsze punkty w tym roku. Nasza drużyna ma nieco inne problemy niż rywale. W porównaniu do poprzedniego sezonu, zdecydowanie lepiej punktuje zawodnik obsadzony na pozycji U24.  Viktor Trofimov ma obecnie drugą średnią w zespole, skuteczniejszy jest tylko Jakub Jamróg. Nieudane wejście w sezon na polskich torach ma natomiast Rasmus Jensen. Duńczyk w piątek intensywnie trenował na gdańskim torze. Wierzymy, że w niedzielę nasz kapitan pokaże pełnię swoich umiejętności i poprowadzi drużynę do wygranej.

Informacje organizacyjne przed meczem

Menedżer Eryk Jóźwiak podobnie jak w Bydgoszczy, zdecydował się na zastępstwo zawodnika. Na wyjeździe koledzy zastępujący Viktora Kulakowa uzbierali 6 punktów. Brak naszego zeszłorocznego lidera jest mocno odczuwalny. Chcąc go udanie zastąpić, wszyscy muszą pojechać na swoim najwyższym poziomie. 

Gdańsko-gnieźnieńskie pojedynki ligowe odbywały się nad morzem 28 razy. Gospodarze zapisali na swoim koncie 24 wygrane, ani razu mecz nie skończył się podziałem punktów. Szczegółowa historia spotkań dostępna jest poniżej.

Historia spotkań Wybrzeże Gdańsk - Start Gniezno

 

Aforti Start Gniezno:

1.
2. Ernest Koza
3. Oskar Fajfer
4. Szymon Szlauderbach
5. Michael Jepsen Jensen
6. Marcel Studziński
7. Mikołaj Czapla
8.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Adrian Gała
10. Rasmus Jensen
11. Viktor Trofimov
12. Zastępstwo Zawodnika
13. Jakub Jamróg
14. Marcel Krzykowski
15. Kamil Marciniec
16.

Początek spotkania o godz. 14 (transmisja w Canal+ 5)


Sędzia: Paweł Palka (Częstochowa)
Komisarz toru: Paweł Stangret
Przewodniczący jury: Marek Wojaczek

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus