Wokół toru(53):Przygotowania do sezonu wkraczają w decydującą fazę

24.02.2019, 09:47

Sezon żużlowy rozpocznie się dopiero na początku kwietnia, jednak nie oznacza to, że zawodnicy i działacze odpoczywają i wspominają miniony sezon. Wręcz przeciwnie wszyscy pracują na pełnych obrotach. Przygotowaliśmy dla Państwa raport z tego co aktualnie dzieje się u naszych rywali.

Pierwsze emocje związane z podpisaniem przez Grigorija Łagutę kontraktu ze Speed Car Motor Lublin powoli opadają. Podczas specjalnie zwołanej konferencji zaraz po tym wydarzeniu prezes Krzysztof Mrozek nie przebierał w słowach na temat swojego byłego zawodnika. Wiele osób uważało, że sternik "Rekinów" zareagował zbyt ostro i nie uniknie kary ze strony związku. Faktycznie tak się stało, a dodatkowo Mrozek w specjalnym oświadczeniu wyraził skruchę wobec swoich słów.

Przy okazji warto dodać, że żużlowcy ROW-u w minionym tygodniu udali się na wspólne treningi motocrossowe, które pierwotnie miały odbywać się u Grigorija Łaguty. Ekipa ze Śląska nie była jednak zainteresowana treningami po starej znajomości.

Po wiosennej pogodnie w ostatnich dniach na chwilę powróciła do nas zima. Nie przeszkadza to działaczom Orła Łódź w planowaniu wyjazdu na tor. Podopieczni Lecha Kędziory mają w planach dwa stacjonarne zgrupowania i jeśli pogoda pozwoli w tym czasie chcą wyjechać na tor. Były trener Zdunek Wybrzeża Gdańsk poświęca sporo czasu na przygotowanie optymalnej nawierzchni na początek sezonu.

 

Prace związane z nawierzchnią trwają także w Ostrowie. Ekipa beniaminka czeka już na to, aby przetestować nowe motocykle na domowym torze. - "Na początku marca planowany jest pierwszy wyjazd, ale jak zwykle wszystko zależy od pogody. W tamtym roku udało nam się wyjechać na tor chyba na tydzień przed zawodami, więc nie było to komfortowe. Zobaczymy. Mamy do inauguracji ponad miesiąc czasu, liczę że pogoda nas troszeczkę rozpieścić i wyjedziemy szybko. Na razie wygląda to ładnie, ale zobaczymy co będzie dalej". - powiedział w rozmowie z klubową stroną Radosław Strzelczyk. Prezes beniaminka wypowiedział się także na temat budżetu swojego klubu na zbliżający się sezon. - "Zakładamy budżet w granicach 3 milionów złotych. Możliwe, że wystarczy nam mniej, ale w założeniach bierzemy pod uwagę takie zdarzenia jak np. odwołane mecze, czy konieczność oświetlenia toru w przypadku wieczornych transmisji telewizyjnych. Zakładam też w budżecie, że chłopacy zdobędą 1.000 punktów. Gdyby tak było, to mielibyśmy awans (uśmiech), ale na taką okoliczność też trzeba być przygotowanym".

Temat przygotowań do sezonu w obecnym okresie pojawia się bardzo często. Mirosław Jabłoński zawodnik Car Gwarant Startu Gniezno po meczach unihokeja i hokeja wreszcie przerzucił się na motocykl i szlifuje swoją kondycję na crossie. Wychowanek Startu liczy, że rok 2019 będzie lepszy niż poprzedni sezon a drużyna znów zamelduje się w fazie play off.

Na podobnym etapie co Mirosław Jabłoński jest nowy nabytek spadkowicza z PGE Ekstraligi Daniel Kaczmarek. Aktualny Mistrz Polski Juniorów również kręci już kółka na torze crossowym. Miejmy nadzieję, że pogoda w najbliższych dniach będzie sprzyjać i żużlowcy będą mogli przesiąść się na motory żużlowe.

 

 

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus