W środę żużlowe emocje w Gdańsku. Zawodnicy w klasie 250 cc powalczą o medale

28.09.2021, 13:37

W środę odbędzie się w Gdańsku ostatnia, 3. runda Indywidualnego Pucharu Polski. Szansę na występ ma aż czterech zawodników Wybrzeża, w tym dwóch którzy zdali w poniedziałek licencję na torze w Rybniku.

Niestety na liście startowej nie ma Antoniego Kawczyńskiego, który został zawieszony przez PZMot. To pokłosie sytuacji z ostatniej rundy, w której młodego wychowanka Wybrzeża poniosły emocje, za co został tymczasowo zawieszony. Zawodnik zrozumiał swój błąd i przeprosił już za swoje zachowanie, jednak w nie może uczestniczyć w zawodach do końca postępowania dyscyplinarnego.

O zwycięstwo w turnieju będzie walczył Mateusz Łopuski, który stanął na podium w Pucharze Ekstraligi 250 cc, Do jego głónych rywali będą należeć przede wszystkim Kevin Małkiewicz, Gracjan Szostak, Marcel Juskowiak czy Bartosz Bańbor, który ostatnio błysnął w Ostrowie Wielkopolskim.

Oprócz Łopuskiego, z numerem 1 pojedzie Jakub Kowalski, a z numerem 12 Kacper Król. Pierwszym rezerwowym będzie Eryk Kamiński.