W środę, 21 maja o godz. 17 na stadionie im. Zbigniewa Podleckiego w Gdańsku odbędzie się 3 runda rozgrywek Grupy eliminacyjnej A im. J. Kościelaka w ramach Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W zawodach oprócz Wybrzeża wezmą udział drużyny z Grudziądza, Torunia i Bydgoszczy. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami organizacyjnymi.
Otwarcie kas i bram stadionu: godz. 16:30, początek zawodów: godz. 17:00
Wejście na trybuny: brama nr 2
Dla kibiców otwarta zostanie trybuna zielona oraz trybuna im. Mirosława Berlińskiego (czerwona).
Uwaga, podczas zawodów nie będą funkcjonowały stoiska gastronomiczne. Można wejść z własnym prowiantem i napojami. Dozwolone jest wnoszenie napojów wyłącznie bezalkoholowych, w plastikowych butelkach o pojemności do 0,5 l.
Bilety
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie w dniu zawodów.
Posiadacze karnetów na sezon 2025 oraz osoby do 7. roku życia włącznie - wstęp wolny. Uwaga, na turniej nie obowiązują miejsca z karnetów
W kasie będzie dostępna możliwość płatności kartą
Programy zawodów w cenie 5 zł
Osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności (I grupa) wchodzą na program zawodów
Media i Foto
Wstęp na podstawie akredytacji stałej, odbiór opasek i kamizelek foto w kasie
Fotografowie zobowiązani są posiadać ubezpieczenie NNW
Fotografowie zobowiązani są stosować się do poleceń klubowego fotografa Tomasza Rosochackiego
Przedstawiciele mediów proszeni są o udanie się bezpośrednio na trybuny
Wejście dla fotografów przez park maszyn. Należy niezwłocznie udać się pasem bezpieczeństwa pod wieżyczkę sędziowską. O godz. 16:55 odbędzie się tam odprawa z Tomaszem Rosochackim
Parking
Bezpłatny parking od ul. Zawodników, obok terenu po dawnej hali GKS Wybrzeże, liczba miejsc ograniczona
AWIZOWANE SKŁADY
Wybrzeże Gdańsk: 1. Jakub Malina, 2. Jędrzej Chmura, 3. Eryk Kamiński, 4. Miłosz Wysocki
KS Toruń: 5. Mikołaj Duchiński, 6. Antoni Kawczyński, 7. Bartosz Derek, 8. Oskar Rumiński
Polonia Bydgoszcz: 9. Maksymilian Pawełczak, 10. Bartosz Nowak, 11. Kacper Andrzejewski, 12. Emil Maroszek
GKM Grudziadz: 13. Damian Miller, 14. Kacper Warduliński, 15. Kacper Szarszewski, 16. Kevin Małkiewicz
Patronem grupy z udziałem klubów z Gdańska, Bydgoszczy, Grudziądza i Torunia jest JANUSZ KOŚCIELAK (1935-1993).
Żużlową karierę rozpoczął w 1956 roku w zespole Stali Rzeszów, której barw bronił także w latach 1957-1964, zdobywając w tym okresie dwa złote (1960 i 1961) oraz dwa srebrne (1962 i 1963) medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W rozgrywkach ligowych startował także w zespołach Stali Toruń (1965-1968, 1972-1974), do której przeniósł się w wieku trzydziestu lat będąc obok Mariana Rose przez kilka lat jej najlepszym zawodnikiem oraz Gwardii Łódź (1969-1971), będąc tam jednym z liderów drużyny.
Pięciokrotnie był uczestnikiem finałów Indywidualnych Mistrzostw Polski, dwa razy w Rybniku (1957 i 1960) i także dwukrotnie na rzeszowskim torze (1961 i 1962), najwyższą dziewiątą lokatę zajmując w 1962 roku. W 1958 roku był zawodnikiem rezerwowym.
Przez wiele lat był członkiem kadry narodowej. Dwukrotnie uczestniczył w eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata. Brał udział w meczach międzypaństwowych.
Jeszcze w trakcie startów na torze pracował jako jeżdżący trener, a po zakończeniu sportowej kariery kontynuował pracę szkoleniową. Był trenerem zespołów toruńskiego i rzeszowskiego, szczególnie ceniony za pracę z żużlową młodzieżą. Janusz Kościelak zmarł 20 lipca 1993 roku, doznając zawału serca w pociągu, gdy jechał na ligowe spotkanie do Rzeszowa.
Autor: Redakcja
| msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ultrapur Omega Gniezno | 7 | 12 | +49 |
| 2 | Wybrzeże Gdańsk | 7 | 10 | +45 |
| 3 | OK Kolejarz Opole | 6 | 7 | +5 |
| 4 | Speedway Kraków | 7 | 7 | -15 |
| 5 | SK Lokomotiv Daugavpils | 6 | 5 | -16 |
| 6 | Trans MF Landshut Devils | 5 | 4 | -4 |
| 7 | Śląsk Świętochłowice | 6 | 2 | -64 |