Viktor Kulakov ma do siebie spore zastrzeżenia. "Chcę dla tego klubu dać z siebie wszystko"

18.07.2021, 22:57

Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Aforti Start Gniezno 52:37. Viktor Kulakov zdobył 11 punktów i bonus, jednak sam wie, że może jechać lepiej. Chce dać z siebie wszystko dla naszego klubu.

Kolejny raz Viktor Kulakov zdobył dwucyfrową liczbę punktów, jednak miał do siebie spore pretensje. - Muszę wyeliminować swoje błędy i odciąć się od presji, jaką na siebie nakładam. To koniec sezonu i powienem jechać lepiej, a idę w gorszą stronę i popełniam błędy. W klubie wszystko mi się podoba i chcę się odwdzięczyć swoimi wynikami. Szkoda, że często przegrywam biegi ze swojej winy - powiedział żużlowiec.

- Problemy są w mojej jeździe. Nie zapomniałem jak się jeździ na torze, ale w biegu z Kildemandem zacząłem przymykać gaz i celować w łuki. Wtedy byłem na siebie zły. Następny bieg pojechałem lepiej, a później znów wchodziła na mnie presja. Nie chcę się tłumaczyć, to tylko moje błędy i musiałem sobie z nimi radzić - wyjaśnił Rosjanin.

Wielu zawodników nie potrafiło sobie poradzić na gdańskim torze. - Jeździliśmy na trudnym torze, koleiny które się zrobiły były często niewidoczne. Nie był to mocno zbronowany tor, ale nie był równy. Gdy na wejściu w łuk są koleiny, jest trudno - przeanalizował Kulakov.

Rosjanin bardzo dobrze czuje się w Gdańsku. - Klub żadnej presji na mnie nie robi, to ja chcę dla tego klubu dać z siebie wszystko. Dlaczego mam nie robić punktów, jak mam dobrze w Wybrzeżu? Działacze, menedżer robią dla nas zawodników wszystko. Ja dam z siebie to, co się da - zdeklarował.

Czy to oznacza, że w przyszłym sezonie zobaczymy nadal naszego lidera w Zdunek Wybrzeżu? - Dlaczego nie? Zobaczymy, sezon się jeszcze nie skończył. Przed nami zawody w Polsce i zagranicą. Na razie wszystko jest ok i jak przyjdzie pora, porozmawiamy i usiądziemy. Ja sam zawsze mówiłem, że dotychczasowy klub ma pierwszeństwo w rozmowach. Zobaczymy czy w Gdańsku będą zadowoleni z mojej postawy. Może nie, tego nie wiem - podsumował Viktor Kulakov.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

15.08.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 20 +96
2 ROW Rybnik 12 19 +71
3 Cellfast Wilki Krosno 12 19 +40
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 17 +83
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 17 +11
6 KŻ Orzeł Łódź 12 13 -20
7 Aforti Start Gniezno 12 11 -42
8 Unia Tarnów 12 0 -239

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus