Stelmet Falubaz ZIelona Góra - Zdunek Wybrzeże Gdańsk [ZAPOWIEDŹ MECZU]

30.04.2022, 13:45

Rozgrywki eWinner 1. Ligi nabierają rozpędu. Przed nami 4. runda zmagań. W niedzielę o godz. 14 nasi zawodnicy powalczą o punkty z Stelmet Falubazem Zielona Góra. Drużyna przystąpi do rywalizacji wzmocniona Timo Lahtim.

Przed sezonem większość eskpertów zgodnie typowała, że walka o awans do PGE Ekstraligi rozegra się pomiędzy Abramczyk Polonią Bydgoszcz a Stelmet Falubazem Zielona Góra. Mówiło się, że te zespoły będą ponad poziomem reszty drużyn startujących w eWinner 1. Lidze. Jednak już pierwsza kolejka pokazła, że to co wydaje się oczywiste na papierze, nie koniecznie jest takie na torze. Zielonogórzanie na inaugurację rozgrywek z trudnem zremisowali u siebie z Aforti Startem Gniezno. Zespół z pierwszej stolicy Polski pokazał, że na torze spadkowicza z najlepszej ligi świata jak najbardziej można powalczyć. 

O sile ekipy prowadzonej przez Piotra Żyto stanowią Krzysztof Buczkowski oraz Max Fricke. Nie jest to zaskoczenie, ponieważ obaj ostatnie lata spędzili w najwyższej klasie rozgrywkowej. Obecnie nieco poniżej oczekiwań jedzie Piotr Protasiewicz. Skład uzupełnia Rohan Tungate, który od kilku sezonów jest czołowym żużlowcem zaplecza PGE Ekstraligi.

Oczywiście w niedzielę faworytem będą gospodarze. Jednak nasi zawodnicy są niezwykle zdeterminowani, aby wywalczyć pierwsze punkty w tym sezonie. Ma w tym pomóc osoba Timo Lahtiego. Fin został wypożyczony z Orła Łódź i ma wypełnić w składzie lukę jaka powstała po zawieszeniu Viktora Kułakowa. Ten doświadczony żużlowiec zakończył poprzednie rozgrywki ze średnią 1,946 punktu na bieg, co było 15 wynikiem w całej lidzie. Z naszej obecnej kadry lepszą średnią mogli pochwalić się jedynie Jakub Jamróg i wspomiany na początku Kułakow. Lahti ma już za sobą pierwszy trening z na torze w Gdańsku.

Oba zespoły ostatni raz spotkały się ze sobą w meczu ligowym w 2014 roku. Dwukrotnie lepsi okazali się zawodnicy z województwa Lubuskiego. Po sezonie nasza drużyna spadła do niższej klasy rozgrywkowej, a Falubaz w kolejnych latach zdołał wywalczyć tytuł Drużynowego Mistrza Polski i jeden brązowy medal. Poza najwyższą klasą rozgrywkową ekipy z Gdańska i Zielonej Góry ostatni raz rywalizowały w 1996 roku. W historii na torze naszego niedzielnego rywala udawało nam się wygrywać sześciokrotnie.

HISTORIA SPOTKAŃ GDAŃSK - ZIELONA GÓRA

Awizowane składy:

Zdunek Wybrzeże Gdańsk
1. Rasmus Jenen
2. Adrian Gała
3. Zastępstwo Zawodnika
4. Viktor Trofimov (U24)
5. Jakub Jamróg
6. Kamil Marciniec
7. Marcel Krzykowski
8.

Stelmet Falubaz Zielona Góra
9. Piotr Protasiewicz
10. Krzysztof Buczkowski
11. Rohan Tungate
12. Jan Kvech (U24)
13. Max Fricke
14. Fabian Ragus
15. Dawid Rempała
16.

Początek spotkania: 14:00
Sędzia: Paweł Palka (Częstochowa)
Komisarz toru: Krzysztof Okupski 
Komisarz techniczny: Krzysztof Orzeł 

Autor: Tomasz Werbel

Następny mecz:

11.06.2023, 14:00 / Landshut

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Enea Falubaz Zielona Góra 7 15 +102
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 10 +36
3 ROW Rybnik 8 7 -22
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 8 7 -19
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 6 -43
6 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 6 6 -10
7 InvestHousePlus PSŻ Poznań 8 6 - 26
8 Trans MF Landshut Devils 8 6 - 18

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus