Sportowe pasje (1): Boks - Adrian Cyfer

02.02.2019, 16:01

Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk przygotowują się do sezonu. Zimą mają okazję do realizowania się w innych dyscyplinach sportu. W nowym cyklu przedstawimy ich pozażużlowe pasje. Adrian Cyfer w ostatnim czasie zaczął uprawiać boks.

- To jest moja pierwsza styczność z boksem oraz z kickboxingiem. Na pewno chciałbym coś zmienić w swoich przygotowaniach i wyciągam wnioski z poprzednich lat, by urozmaicić moje treningi. W ubiegłym sezonie czegoś mi brakowało gdy jeździłem w pilskim zespole i trzeba było to zmienić, by przyniosło to jakiś efekt. Teraz wkręciłem się w boks i trenuję pięć razy w tygodniu w Pile, gdzie zamieszkuję z dziewczyną. Dwa razy w tygodniu mam treningi bokserskie i trzy razy w tygodniu budowanie siły oraz wytrzymałości, treningi ogólnorozwojowe - powiedział Adrian Cyfer.

Żużlowców cechuje refleks, co mocno przydaje się też w sportach walki. - Mój trener się śmieje jak z nim delikatnie sparuję, że nie może mnie złapać bo jestem szybki i mam refleks. To przełoży się na tor - ocenił zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Treningi bokserskie niosą też ze sobą zagrożenie. - Kilka ciosów przyjąłem, ale trener mnie trochę oszczędza wiedząc, że mam sezon. Stara mi się delikatnie wpoić do głowy pewne kwestie i gdy popełniam błędy, dostaję "w czapę". Mówi jednak że bardzo szybko się uczę i podpytywał mnie, czy nie chciałbym pojechać na jakieś zawody pomiędzy sezonami. Ja bardziej traktuję to jako przygotowanie do sezonu i przy tym zostanę - podkreślił Cyfer.

Tym samym wychowanek Stali Gorzów dołączył do grupy żużlowców, którzy uprawiają sporty walki. - Wielu żużlowców zaczęło trenować boks - bracia Pawliccy, Maciek Janowski czy Daniel Kaczmarek też go trenują. Staje się to u nas popularne i każdy wie, że to dobre przygotowanie, które daje do tego dużo pewności siebie i przełoży się na tor. Od żużlowej gali boksu bym jednak odstąpił, bo moglibyśmy się pozabijać - zaśmiał się Adrian Cyfer.

 

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus