Timo Lahti i Rasmus Jensen ścigali się we wtorek wieczorem w lidze szwedzkiej. Fin zdobył 10+2 (3,2,2*,1,2*,0) dla Rospiggarny Halstavik w wygranym 58:32 meczu z Masarną Avesta, a Duńczyk przywiózł 9+1 (1,2,1,3,2*) dla Dackarny Malilla, która uległa na wyjeździe Vastervik 44:46.
Pojedynek Rospiggarny z osłabioną brakiem Rohana Tungate'a i Adriana Gały Masarną Avesta był jednostronny. Gospodarze wygrali z 26-punktową przewagą, a Timo Lahti był jednym z cztereh zawodników, którzy dla zwycięzców zdobyli dwucyfrową liczbę punktów.
Z kolei Dackarna Rasmusa Jensena "postraszyła" na wyjeździe wyżej notowane Vastervik i przegrała zaledwie 44:46. "Rasser" w ostatnim wysćigu dnia przywiózł 5:1 wspólnie z Maciejem Janowski, ale było już za późno na ratowanie choćby remisu.
Wyniki (za SportoweFakty.wp.pl)
Rospiggarna Hallstavik - 58 pkt.
1. Victor Palovaara - 13+1 (0,3,2*,3,3,2)
2. Andrzej Lebiediew - ZZ
3. Szymon Woźniak - 13+1 (2,3,2*,3,3)
4. Tomasz Gapiński - 8+1 (1*,0,3,3,-,1)
5. Timo Lahti - 10+2 (3,2,2*,1,2*,0)
6. Kim Nilsson - 10+1 (3,1*,3,3,w)
7. Kevin Juhl Pedersen - 4+1 (2*,1,1)
Masarna Avesta - 32 pkt.
1. Krzysztof Buczkowski - 12+1 (1*,3,2,1,2,3)
2. Jan Kvech - 6+1 (2,1*,0,2,0,1)
3. Rohan Tungate - ZZ
4. Philip Hellstroem-Baengs - 3+1 (0,2,0,0,1*,0)
5. Antonio Lindbaeck - 10 (3,1,1,2,1,2)
6. Emil Millberg - 1 (1,0,0)
7. Eddie Bock - 0 (0,0,0)
Wyścigi z udziałem Timo Lahtiego:
1. (57,20) Lahti, Kvech, Buczkowski, Palovaara - 3:3 - (3:3)
4. (56,70) Lindbaeck, Lahti, Nilsson, Bock - 3:3 - (14:10)
9. (57,50) Nilsson, Lahti, Buczkowski, Kvech - 5:1 - (36:18)
11. (56,90) Gapiński, Kvech, Lahti, Hellstroem-Baengs - 4:2 - (44:22)
13. (57,80) Palovaara, Lahti, Lindbaeck, Kvech - 5:1 - (52:26)
15. (57,50) Buczkowski, Palovaara, Kvech, Lahti - 2:4 - (58:32)
Vastervik Speedway - 46 pkt.
1. Gleb Czugunow - 11+1 (2*,0,3,3,3)
2. Bartosz Smektała - 8 (3,3,2,0,0)
3. Fredrik Lindgren - 9+1 (2,3,2*,1,1)
4. Jaimon Lidsey - 8+1 (1*,1,3,2,1)
5. Kenneth Bjerre - 6+1 (2,2,1*,1)
6. Peter Ljung - 0 (0,w,d)
7. Anton Karlsson - 4+1 (2,2*,0)
Dackarna Malilla - 44 pkt.
1. Rasmus Jensen - 9+1 (1,2,1,3,2*)
2. Filip Hjelmland - 0 (0,0,-,-)
3. Jacob Thorssell - 1 (0,1,0,0,0)
4. Maciej Janowski - 14+1 (3,t,3,3,2*,3)
5. Brady Kurtz - 13 (3,1,2,3,2,2)
6. Nicolai Klindt - 5+1 (3,1,1*)
7. Ludvig Lindgren - 2 (1,1,0,0)
Wyścigi z udziałem Rasmusa Jensena:
1. (58,7) Smektała, Czugunow, Jensen, Hjelmland - 5:1 - (5:1)
6. (57,6) Lindgren, Jensen, Lidsey, Hjelmland - 4:2 - (21:15)
9. (58,2) Janowski, Bjerre, Jensen, Ljung (d4) - 2:4 - (30:24)
12. (57,7) Jensen, Janowski, Lindgren, Smektała - 1:5 - (37:35)
15. (58,1) Janowski, Jensen, Lindgren, Smektała - 1:5 - (46:44)
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
2 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 1 | 2 | +13 |
3 | Innpro ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
4 | Cellfast Wilki Krosno | 1 | 2 | +4 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 1 | 0 | -4 |
6 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 1 | 0 | -6 |
7 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 1 | 0 | -13 |
8 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 1 | 0 | -18 |