Skład na sezon 2018 prawie skompletowany!

07.11.2017, 18:45

Anders Thomsen, Oskar Fajfer, Mikkel Michelsen, Patrick Hougaard oraz Michał Szczepaniak będą stanowić podstawowy seniorski skład Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Trenerem zespołu został Lech Kędziora. Wbrew oczekiwaniom działaczy i kibiców kontraktu nie przedłużył Kacper Gomólski, który w ostatnich dniach wybrał ofertę klubu z PGE Ekstraligi.

Kontrakt z Kacprem Gomólskim był jednym z priorytetów dla działaczy Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Przez wiele tygodni nic nie wskazywało, by popularny Ginger mógł opuścić Gdańsk. Obie strony szybko ustaliły warunki kontraktu na kolejny sezon i ze spokojem czekały na jego finalizację. Niestety w ostatnich dniach minionego tygodnia zawodnik otrzymał ofertę z klubu PGE Ekstraligi i widząc dużą szansę na rozwój swojej kariery zdecydował się zrezygnować z jazdy w zespole Zdunek Wybrzeże. Swoją decyzję Kacper przekazał w piątek.

W związku z powyższym sponsorom gdańskiego zespołu zostało przedstawionych zaledwie pięciu seniorów i trzech zawodników młodzieżowych. Obecnie trwają intensywne poszukiwania zawodnika, który uzupełni kadrę drużyny. Mimo nieobecności Gomólskiego działacze Zdunek Wybrzeże zbudowali silny zespół, który na pewno włączy się do walki o zwycięstwo w NICE 1. Lidze Żużlowej. W zespole z ubiegłego sezonu pozostali Oskar Fajfer, Anders Thomsen oraz wszyscy młodzieżowcy. Do drużyny dołączyli Mikkel Michelsen z Grupy Azoty Unii Tarnów, Patrick Hougaard z Arge Speedway Wandy Kraków oraz Michał Szczepaniak z Euro Finannce Polonii Piła. Zespół poprowadzi Lech Kędziora, który wraca do Gdańska po 17 latach przerwy.

Poza Gomólskim zespół z Gdańska opuszczą Troy Batchelor, Hubert Łęgowik oraz Renat Gafurov, którzy nie znaleźli uznania w oczach trenera Lecha Kędziory. Inaczej wygląda kwestia kontaktu Mikkela Becha, który zrezygnował z jazdy w Polsce do najbliższego okienka transferowego. Duńczyk nie podjął rozmów z żadnym polskim klubem i od samego początku okresu transferowego podkreślał, że nie jest zainteresowany jazdą w Polsce.

Skład Zdunek Wybrzeże Gdańsk 2018
Mikkel Michelsen
Anders Thomsen
Patrick Hougaard
Michał Szczepaniak
Oskar Fajfer
Dominik Kossakowski
Marcin Turowski
Karol Żupiński
Aureliusz Bieliński
Trener: Lech Kędziora

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus