Przegląd prasy. "Wysoka wygrana w Tarnowie rekordowym otwarciem"

06.04.2021, 15:59

Po meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk w Tarnowie standardowo sprawdziliśmy, co na temat spotkania pisały media.

Trojmiasto.pl: Zdunek Wybrzeże przebiło wynik z 1964 roku. Rekordowe otwarcie na wyjeździe.

"Zdunek Wybrzeże wygrywając różnicą 20 pkt w Tarnowie, przebiło wyjazdową inaugurację gdańskich żużlowców z... 1964 roku. - Wykonaliśmy plan w 150 procentach, ale nie popadajmy w nadmierny zachwyt po jednym spotkaniu - przestrzega menedżer Eryk Jóźwiak. Znakomity mecz uszkodzeniem motocykli i potłuczeniami przypłacił Jakub Jamróg. - Wyliżę się do kolejnego meczu a sprzęt się "wyklepie". Muszę za to poprawić starty - mówi jeden z bohaterów spotkania."

Speedwaynews.pl: Jamróg katem rodzimego klubu. Wybrzeże z tarczą wraca do Gdańska.

"To miał być pojedynek na szczycie eWinner 1.Ligi Żużlowej. I po części taki był. Parę biegów mogło się podobać, mimo tego, że początek zawodów się przeciągał. Ostatecznie Tarnowianie ulegli na swoim torze ekipie z Gdańska i to dość zdecydowanie."

Gdansk.pl: Znakomita inauguracja sezonu ligowego żużlowców Zdunek Wybrzeże. Efektowna wygrana w Tarnowie.

"Wiktor Kułakow 13 punktów, Krystian Pieszczek i Jakub Jamróg po 11. Zdunek Wybrzeże w pierwszym meczu eWinner 1.Ligi sezonu 2021 wygrało w wielkanocny poniedziałek z Unią Tarnów 55:35. - Najważniejsze, że wszyscy jesteśmy zdrowi - podsumował inauguracyjny występ Pieszczek, kapitan gdańszczan.

WP SportoweFakty: Tadeusz Zdunek pochwalił Artura Mroczkę. Prezes uważa, że kontuzja Iversena nie miała wpływu na wynik.

"Zdunek Wybrzeże pokonało na inaugurację eWinner 1. Ligi Unię Tarnów 55:35. Po spotkaniu Tadeusz Zdunek pochwalił Artura Mroczkę, który po latach ma duży żal do gdańskiego klubu. Ocenił też, że problemem dla rywala nie była kontuzja jednego z liderów."

Interia.pl: Sam Mroczka meczu nie wygra. Liderzy w Unii potrzebni od zaraz.

"Wydawało się, że mecz Unii Tarnów ze Zdunek Wybrzeżem Gdańsk może trzymać w napięciu do samego końca. Wśród gospodarzy dzielnie rywalizował jednak tylko Artur Mroczka. Goście z kolei potwierdzili wysokie aspiracje, dając przeciwnikom jasny sygnał."

Dziennik Bałtycki: Pokaz siły gdańszczan na początku sezonu 2021.

"Bardzo dobrze w sezon 2021 weszli żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W Poniedziałek Wielkanocny triumfowali 55:35 na wyjeździe z Unią Tarnów. W niedzielę 11 kwietnia gdańszczanie podejmą ROW Rybnik i to będzie dużo trudniejsze wyzwanie."

Przegląd Sportowy: Jakub Jamróg tuż po meczu musiał jechać... na akcję ratunkową.

"Poniedziałek nie był na pewno łatwym dniem dla Jakuba Jamroga. Już w pierwszym biegu meczu Unia Tarnów – Zdunek Wybrzeże Gdańsk zawodnik dwa razy groźnie upadał na tor, a w kolejnych wyścigach musiał walczyć z bólem. Po udanym meczu (11+2) nie miał z kolei czasu na relaks i niemal od razu musiał pojechać na akcję ratunkową."

po-bandzie.com.pl: Wybrzeże znacznie lepsze od rozbitej Unii. Świetni Jamróg i Kułakow na inaugurację.

"Ekipa Zdunek Wybrzeża Gdańsk pewnie ograła Unię Tarnów w starciu 1. kolejki eWinner 1.Ligi. Gdańszczanie świetnie odczytali tor w Tarnowie i wykorzystali duże osłabienie Jaskółek. Najlepszymi zawodnikami gości byli Wiktor Kułakow (13 punktów i bonus) i Jakub Jamróg (11+2). W drużynie Unii świetnie spisał się natomiast Artur Mroczka (12+1)."

tarnow.naszemiasto.pl: Mecz Unia Tarnów - Zdunek Wybrzeże Gdańsk pechowy dla "Jaskółek". Na inaugurację eWinner 1. ligi przegrały i straciły zawodników.

"W inauguracyjnym meczu sezonu 2021 w eWinner 1.Lidze żużlowej Unia Tarnów wysoko przegrała u siebie w Lany Poniedziałek z ekipą Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Ze składu „Jaskółek” - po kontuzjach - wypadli kolejni zawodnicy."

Autor: Redakcja

Następny mecz:

11.04.2021, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 ROW Rybnik 1 2 +36
2 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 1 2 +20
3 KŻ Orzeł Łódź 1 2 +10
4 Aforti Start Gniezno 0 0 0
5 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 0 0 0
6 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 0 0 0
7 Unia Tarnów 2 0 -30
8 Cellfast Wilki Krosno 1 0 -36

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus