Przegląd prasy po meczu z Aforti Startem

25.04.2022, 09:00

Sprawdziliśmy jak na przegraną Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Aforti Startem Gniezno zareagowały pomorskie i ogólnopolskie media.

Gazeta Wyborcza Trójmiasto: Katastrofalny mecz żużlowców Zdunek Wybrzeża. Wysoka porażka na własnym torze ze Startem Gniezno.

"W kolejnym meczu eWinner 1. Ligi zespół Zdunek Wybrzeża przegrał na własnym stadionie z Aforti Startem Gniezno 37:52. Gdańscy żużlowcy prezentowali się wręcz tragicznie, a ich sytuacja już na początku sezonu jest bardzo nieciekawa."

WP SportoweFakty: Gdańska klęska. Gnieźnianie wybili im speedway z głów.

"Już przed biegami nominowanymi Aforti Start zapewnił sobie zwycięstwo w Gdańsku ze Zdunek Wybrzeżem. Gnieźnianie ostatecznie zwyciężyli nad morzem 52:37, wygrywając swój pierwszy mecz w sezonie."

Dziennik Bałtycki: Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Aforti Start Gniezno 37:52. Katastrofa gdańskich żużlowców. Z taką jazdą o utrzymanie będzie piekielnie trudno.

"Miało być przełamanie, a wyszła totalna kompromitacja. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk kompletnie bez walki przegrali na własnym torze z Aforti Startem Gniezno 37:52 i jako jedyny pozostają bez choćby jednego punktu w sezonie 2022."

Przegląd Sportowy: Beznadziejne Wybrzeże. Start nie miał dla niego litości.

"Dla obu zespołów dzisiejsze starcie miało duży ciężar gatunkowy. Wybrzeże po fatalnym starcie sezonu miało wywalczyć pierwsze ligowe punkty, a gnieźnieński Start po świątecznym laniu od Orła Łódź przyjechał odzyskać twarz i udowodnić, że remis w Zielonej Górze nie był wypadkiem przy pracy. Rehabilitacja udało się gnieźnianom, którzy nie mieli żadnych litości dla gospodarzy. W Gdańsku śmiało zaś mogą zacząć bić na alarm, bo nadziei na poprawę i uniknięcie spadku do 2. LŻ, nie widać!"

Interia: Pędzą autostradą do 2.LŻ. W Gdańsku dojdzie do trzęsienia ziemi?

"Miała być walka o play-off, a szykuje się dramatyczna batalia o utrzymanie w eWinner 1. Lidze. Zdunek Wybrzeże Gdańsk przegrało trzeci mecz z rzędu. Tym razem z punktów ekipę znad morza ograbiło Aforti Start Gniezno. 52:37 na korzyść gości, to najniższy wymiar kary."

Speedwaynews.pl: Festiwal upadków w Gdańsku. Start Gniezno z pierwszym zwycięstwem!

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk nie miało szans w starciu z Aforti Startem Gniezno. Goście z pierwszej stolicy Polski od początku kontrolowali przebieg spotkania, a gospodarze doszli do głosu tylko w trzeciej serii startów. Ostateczny rezultat"

Trojmiasto.pl: Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Menedżer po porażce: Potrzeba radykalnych ruchów.

"Po niedzielnej porażce na własnym torze z Aforti Startem Gniezno 37:52 sytuacja Zdunek Wybrzeża Gdańsk stała się jeszcze mniej kolorowa. Gdańszczanie pozostali jedynym zespołem bez zdobyczy punktowej. Menedżer Eryk Jóźwiak po meczu mówił o konieczności radykalnych ruchów. Czy w grodzie Neptuna zameldują się nowi zawodnicy? Trwają gorączkowe poszukiwania rozwiązania. Zwołano także spotkanie zarządu z zawodnikami i menadżerem."

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 11 21 +61
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 KŻ Orzeł Łódź 11 10 -38
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus