Przegląd prasy po meczu w Zielonej Górze

02.05.2022, 13:54

Media były zgodne po meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk w Zielonej Górze. Mimo czwartej z rzędu przegranej w tym sezonie gdańszczanie zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Gazeta Wyborcza: Żużlowcy Zdunek Wybrzeża blisko sensacji. Minimalna porażka z Falubazem Zielona Góra.

"Zaskakująco dobrze spisali się w wyjazdowym meczu z Falubazem Zielona Góra żużlowcy Zdunek Wybrzeża. Gdański zespół do ostatniego biegu walczył chociaż o punkt i ostatecznie przegrał minimalnie - 43:47."

Dziennik Bałtycki: Zdunek Wybrzeże Gdańsk powalczyło w Zielonej Górze. Nowy nabytek z Finlandii nie pomógł się przełamać, choć niespodzianka była blisko.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk doznało czwartej z rzędu porażki w sezonie 2022. W niedzielne popołudnie gdańscy żużlowcy po walce przegrali na wyjeździe z Falubazem Zielona Góra 43:47. Wybrzeżu nie pomógł doświadczony Timo Lahti, który został wypożyczony parę dni wcześniej z Orła Łódź."

Przegląd Sportowy: Wybrzeże się postawiło. Fricke uratował Falubazowi punkty.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk, po trzech porażkach w poprzednich spotkaniach, jechało do Zielonej Góry po jak najniższy wymiar kary. Tymczasem faworyzowany Stelmet Falubaz wcale nie okazał się tak groźnym rywalem, jak wyglądało to na papierze. Wzmocnieni Timo Lahtim goście podjęli walkę i gdyby nie fenomenalnie dysponowany wśród gospodarzy Max Fricke, mogli nawet sprawić wielką niespodziankę. Ostatecznie Australijczyk uratował Falubazowi punkty wygrywając ostatni bieg i ustalając końcowy wynik na 47:43."

Interia: Męczarnie faworyta. Zagroził im outsider ligi!

"Niespodziewaną ciężką przeprawę miał Stelmet Falubaz Zielona Góra, który podejmował na własnym torze Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Był to pojedynek faworyta do awansu z outsiderem ligi. W innym meczu eWinner 1. Ligi Wilki Krosno rozbiły Orła Łódź i kontynuują zwycięską passę."

WP SportoweFakty: Fricke ojcem zwycięstwa. Gdańszczanie bliscy sensacji.

"Stelmet Falubaz Zielona Góra zgodnie z oczekiwaniami pokonał Zdunek Wybrzeże (47:43), jednak wzmocnieni gdańszczanie do samego końca walczyli o punkty. Komplet zdobył Max Fricke, który był bohaterem swojej drużyny."

Speedwaynews.pl: Wybrzeże postraszyło Falubaz. Komplet Maxa Fricke.

"Stelmet Falubaz Zielona Góra nie porwał swoich kibiców, ale zdołał dołożyć do ligowej tabeli kolejne dwa punkty i pokonać Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Bohaterem gospodarzy był Max Fricke, zdobywca czystego kompletu punktów."

Trojmiasto.pl: Zdunek Wybrzeże Gdańsk poczuł powiew optymizmu. Timo Lahti wartość dodana.

"- Potrafiliśmy się podnieść i powalczyć z gospodarzami, którzy są faworytem ligi. To powiew optymizmu, ale dużo pracy przed nami - mówił Eryk Jóźwiak, menadżer Zdunek Wybrzeże Gdańsk po wyjazdowej porażce ze Stelmetem Falubaz Zielona Góra 43:47. Sporą rolę w odbudowie ma mieć również nowy zawodnik Timo Lahti. - To wartość dodana - dodał menadżer."

wzielonej.pl: Zwycięstwo, ale po niełatwym meczu.

"To nie był spacerek. Stelmet Falubaz pokonał ostatnie w tabeli eWinner 1.ligi Zdunek Wybrzeże Gdańsk 47:43."

Sport.zgora.pl

"W niedzielne popołudnie, Stelmet Falubaz Zielona Góra w ramach 4. rundy eWinner 1. Ligi Żużlowej podejmował na własnym torze Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Zielonogórzanie byli zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak mecz nie był jednostronny. Drużyna z Winnego Grodu zapewniła sobie zwycięstwo dopiero w ostatnim wyścigu. Komplet punktów zainkasował Max Fricke."

Autor: Tomasz Galinski

Następny mecz:

11.06.2023, 14:00 / Landshut

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Enea Falubaz Zielona Góra 7 15 +102
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 7 10 +36
3 ROW Rybnik 8 7 -22
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 8 7 -19
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 8 6 -43
6 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 6 6 -10
7 InvestHousePlus PSŻ Poznań 8 6 - 26
8 Trans MF Landshut Devils 8 6 - 18

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus