Przegląd prasy. "Kłopoty z torem nie przeszkodziły gospodarzom"

19.07.2021, 16:05

Po meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk z Aforti Startem Gniezno sprawdziliśmy, co o spotkaniu pisały media.

WP SportoweFakty: Gdańszczanie uratowali bonus w biegach nominowanych. Junior niepokonany.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało Aforti Start Gniezno 52:37, wygrywając z bonusem z rywalem z Wielkopolski. Gospodarze od samego początku wyraźnie przeważali na mocno wymagającym torze, jednak wygraną w dwumeczu zapewnili sobie dopiero po 14. biegu."

Dziennik Bałtycki: Cenna wygrana, która przedłuża nadzieję na play-offy.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk musiało wygrać ze Startem Gniezno za trzy punkty, aby przedłużyć szanse na udział w play-offach. Zadanie było nieco ułatwione, bo goście w czwartek dostali sportowe lanie w Bydgoszczy i to ich mocno podłamało. Drużyna Eryka Jóźwiaka skrupulatnie więc to wykorzystała, zwyciężając 52:37."

Interia.pl: Gdańszczanie wygrali z bonusem. Start oficjalnie poza play-off.

"Na dziurawym torze, w trwającym ponad dwie godziny meczu, żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonali Aforti Start Gniezno 52:37. To zwycięstwo o tyle ważne, że gdańszczanom udało się wywalczyć punkt bonusowy, który może okazać się kluczowy w kontekście walki o fazę play-off. Na drugim biegunie są żużlowcy z Gniezna, którzy stracili nawet matematyczne szanse na awans do pierwszej czwórki."

Przegląd Sportowy: Kłopoty z torem nie przeszkodziły gospodarzom. Wybrzeże ciągle w grze o play-offy.

"Jednostronne widowisko w Gdańsku. Miejscowe Zdunek Wybrzeże pokonało Aforti Start Gniezno i przedłużyło swoje nadzieje na awans do fazy play-off eWinner 1. Ligi Żużlowej. W drużynie Eryka Jóźwiaka nie zawiedli liderzy, a wielkie pochwały należą się także młodzieżowcom, którzy dołożyli bezcenne punkty. W trakcie spotkania wystąpiły duże problemy z torem, co obniżyło jakość widowiska."

Speedwaynews.pl: Wybrzeże wyrwało bonus gnieźnianom! Świetny Jakub Jamróg.

"Świetne wejście w mecz, a następnie kontrola wyniku aż do biegów nominowanych. Tak wyglądał mecz Zdunek Wybrzeża Gdańsk i Aforti Startu Gniezno. Gdańszczanie w ostatnich wyścigach zdołali obronić przewagę i zdobyli punkt bonusowy."

Po-bandzie.com.pl: Gryszpiński i Jamróg bohaterami Wybrzeża Gdańsk! Start posłany na deski.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk wciąż marzy o fazie play-off sezonu 2021 eWinner 1. Ligi Żużlowej. Gospodarze niedzielnego pojedynku chcieli odrobić jedenastopunktową stratę z Gniezna i sięgnąć po trzy punkty. Ta sztuka im się udała, a jednym z bohaterów zawodów był junior Piotr Gryszpiński, który pokazywał plecy bardziej doświadczonym rywalom."

Gdansk.pl: Zwycięstwo Zdunek Wybrzeże za trzy punkty. Gdańszczanie wciąż z szansami na play-off.

"Ten mecz trzeba było wygrać, a najlepiej za trzy punkty. I tak się stało. Żużlowcy Zdunek Wybrzeża Gdańsk pokonali Aforti Start Gniezno 52:37, dzięki czemu zdobyli także punkt bonusowy. Najlepszy w gdańskiej ekipie był Jakub Jamróg, zdobywca 12 punktów."

Sportowe Gniezno: Start bez błysku w Gdańsku.

"Przed meczem mało kto wierzył w sukces nad morzem, jednak już bonus wydawał się teoretycznie w zasięgu gnieźnian. Gospodarze szybko jednak postawili na swoim, bo już po dwóch odsłonach było 9:3. Dodatkowo kontuzji już w pierwszym swoim biegu doznał Marcel Studziński, który po upadku tor opuścił w karetce z podejrzeniem urazu kolana."

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

15.08.2021, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 12 20 +96
2 ROW Rybnik 12 19 +71
3 Cellfast Wilki Krosno 12 19 +40
4 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 17 +83
5 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 12 17 +11
6 KŻ Orzeł Łódź 12 13 -20
7 Aforti Start Gniezno 12 11 -42
8 Unia Tarnów 12 0 -239

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus