Polska Szkoła Żużla. Zaczynamy w niedzielę w Gdańsku. Zaprasza trener Rafał Dobrucki

01.10.2021, 17:37

Projekt pod nazwą "Polska Szkoła Żużla" zagości 3 października do Gdańska, 9 października do Torunia, a dzień później - 10 października - do Bydgoszczy. Młodych kandydatów na żużlowców na zajęcia dydaktyczne oraz praktyczne zapraszają trener reprezentacji Polski Rafał Dobrucki razem z Robertem Kościechą.

Imprezy organizuje Speedwayevents.pl we współpracy z GKŻ Wybrzeżem Gdańsk, Stalą Toruń i BTŻ Polonią Bydgoszcz, a głównym partnerem wydarzenia jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

"Polska Szkoła Żużla" to cykl żużlowych warsztatów, mający na celu doskonalenie umiejętności najzdolniejszych zawodników, próbujących dziś swoich sił na mini-torach. Udział w projekcie jest bezpłatny, a w zajęciach na gdańskim obiekcie wezmą udział adepci jeżdżący na motocyklach służących do miniżużla, jak również ci, którzy szkolą się na pit bike’ach i sprzęcie do flat tracka.

Program warsztatów przewiduje część dydaktyczną, a także praktyczną pod okiem trenera Rafała Dobruckiego oraz Roberta Kościechy (dla każdego zawodnika przewidziano indywidualne sesje treningowe), ćwiczenia uzupełniające, wykłady, konsultacje oraz porady dietetyka i psychologa, dostęp do materiałów szkoleniowych i wreszcie rywalizację sportową w formie turnieju par (mini żużel) oraz turnieju indywidualnego (pit bike i flat track).

- Każda inicjatywa, wspierająca rozwój młodych adeptów sportu żużlowego, jest godna pochwały i z przyjemnością przyjąłem propozycję udziału w tym projekcie, gdzie odpowiadam za zawartość merytoryczną treningów na torze. Będę też oczywiście do dyspozycji uczestników, których serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w zajęciach Polskiej Szkoły Żużla - powiedział trener Rafał Dobrucki, trener reprezentacji Polski.

- Jednym z elementów naszej misji jest dbałość o rozwój sportu żużlowego w Polsce i najzdolniejszego narybku, próbującego swoich sił w tej dyscyplinie. Dlatego zrodził się pomysł realizacji projektu o nazwie Polska Szkoła Żużla i zaangażowania do niego trenera narodowej reprezentacji Rafała Dobruckiego, którego nazwisko powinno być sporym magnesem dla żużlowej młodzieży. Realizacja projektu jest możliwa także dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu "Sport dla wszystkich" - mówi Maciej Polny ze Speedwayevents.pl.

Kluby, które współpracują z marką Speedwayevents.pl przy okazji organizacji wspomnianych wydarzeń, będą - w dniu zawodów na swoim torze - prowadzić nabór do prowadzonych przez siebie szkółek żużlowych. Wszyscy chętni dowiedzą się od miejscowych szkoleniowców jak zacząć przygodę ze speedwayem, jakie trzeba mieć predyspozycje do uprawiania tego sportu, będą także mieli okazję do zapoznania się z budową i specyfiką żużlowego motocykla. W Gdańsku z ramienia Wybrzeża koordynatorem naboru będzie Piotr Szymko, który zaprasza wszystkich chętnych przez cały dzień trwania imprezy.

Zapraszamy do Gdańska na mini tor przy ul. Zawodników 1. Start w niedzielę od godziny 10.00.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus