Podsumowujemy mijający rok: Styczeń

18.12.2017, 15:24

Za oknem mróz, przed nami Święta Bożego Narodzenia, Sylwester i Nowy Rok, a co za tym idzie nowe nadzieje. To również doskonały okres na podsumowania. Tym razem przypomnimy co działo się wokół naszego klubu każdego miesiąca minionego roku. Na początku styczeń.

Styczeń jest miesiącem, który nie elektryzuje zbytnio kibiców żużla. Opadają wówczas emocje dotyczące okresu transferowego, a do sezonu jeszcze dużo czasu. Nie oznacza to jednak, że nie działo się nic, szczególnie jeśli mieliśmy w kadrze zawodnika z Antypodów. 
 
Troy Batchelor startował w licznych turniejach w swoim kraju. Właśnie w styczniu, w Gillman, Mildurze, Underze i Kurri Kurri, odbyły się cztery rundy Indywidualnych Mistrzostw Australii. Poza występem w drugiej rundzie, Batchelor prezentował się bardzo dobrze. Niestety w klasyfikacji generalnej zajął najgorsze da sportowca czwarte miejsce, z punktem straty do trzeciego Daveya Watta.
 
Z końcem roku swoje kadry skompletowały zespoły ze Szwecji, w których miejsce znaleźli Kacper Gomólski, Linus Sundstroem i Anders Thomsen. Pod koniec stycznia w Częstochowie odbyła się natomiast Częstochowska Gala Lodowa, w której na najniższym stopniu podium uplasował się Hubert Łęgowik.
 
Styczeń był także kolejnym miesiącem przygotowań kondycyjnych do sezonu. Pod okiem trenera Jarosława Hulko do sezonu przygotowywali się Dominik Kossakowski, Aureliusz Bieliński oraz młodzież z mini toru. Pozostali zawodnicy naszego zespołu trenowali indywidualnie.
 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus