Pierwszy bonus. Przegląd prasy po meczu z PSŻ Poznań

04.06.2023, 17:41

W pierwszym meczu rundy rewanżowej Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40, zgarniając pierwszy w tym sezonie punkt bonusowy. Sprawdziliśmy, co o spotkaniu pisano w mediach.

Gazeta Wyborcza Trójmiasto: Zdunek Wybrzeże po dramatycznym meczu pokonuje PSŻ Poznań. Niezwykle cenny bonus.

"Wkolejnym meczu I ligi żużlowcy Zdunek Wybrzeża pokonali na własnym stadionie PSŻ Poznań 49:40, dzięki czemu odrobili straty z pierwszego meczu i wywalczyli niezwykle cenny punkt bonusowy."

Dziennik Bałtycki: Groźne upadki, kontuzje i powtórki w meczu Zdunek Wybrzeża Gdańsk z PSŻ-em Poznań.

"Kontuzje Seweryna Orgackiego z Wybrzeża Gdańsk i Adriana Gały z PSŻ-tu Poznań, liczne defekty oraz powtórki - tak przebiegała w sobotę rywalizacja na torze żużlowym im. Zbigniewa Podleckiego. Gdańszczanie przystępowali do niej z założeniem walki o odrobienie strat z Poznania, a co za tym idzie wywalczenia pierwszego punktu bonusowego. Udało się, chociaż kibice musieli drżeć o wynik do samego końca. Wybrzeże wygrało 49:40 i zaledwie punktem "wyszarpało" bonus."

WP SportoweFakty: Olbrzymi pech PSŻ-u. Wybrzeże wyszarpało bonus.

"Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40. Gospodarze swoją przewagę zbudowali dopiero w ostatnich biegach. Pomimo problemów kadrowych i kontuzji Adriana Gały, ekipa z Wielkopolski walczyła do końca o punkty."

Przegląd Sportowy: W Gdańsku odetchnęli z ulgą. Ta seria bardzo ich bolała.

"Kibice Zdunek Wybrzeża mogą odetchnąć z ulgą. Gdańszczanie po serii porażek wrócili na zwycięskie tory. W sobotnim meczu 1.LŻ przed własną publicznością pokonali InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:41. Jednym z architektów sukcesu był Daniel Kaczmarek."

Trojmiasto.pl: Urodziny obchodził w warsztacie, a potem przywiózł bonus.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w meczu z zespołem InvestHousePlus PSŻ Poznań miało nieoczywistego lidera. Daniel Kaczmarek dzień wcześniej miał 26. urodziny, ale zamiast świętowania - spędził je w warsztacie. Opłaciło się, bo w ostatnim wyścigu zapewnił swojej drużynie bonus, a sam ponadto zaliczył najlepszy występ w tym sezonie. - Najpierw robota, a dopiero później może coś poświętujemy - powiedział.

Speedwaynews.pl: Wybrzeże Gdańsk wyszarpało bonus! Olbrzymi pech Krakowiaka i upadki w tle.

"Po pełnym upadków i emocji meczu nad Bałtykiem Zdunek Wybrzeże Gdańsk pokonało InvestHousePlus PSŻ Poznań 49:40 i w wyścigach nominowanych wyszarpało punkt bonusowy z rąk "Skorpionów". Nieoczekiwanie w obliczu słabszej postawy liderów bohaterem gdańszczan został Daniel Kaczmarek. Po stronie gości najlepszy był Aleksandr Łoktajew."

Po-bandzie.com.pl: Festiwal upadków w Gdańsku! Wybrzeże wyrywa bonus w ostatnim wyścigu!

"Dużo problemów mieli dziś żużlowcy z trudnym technicznie gdańskim owalem. Część zawodników musiała włożyć sporo wysiłku w utrzymanie się na motocyklu na drugim łuku. Ostatecznie w tym niełatwym dla obu drużyn spotkaniu, to Wybrzeże Gdańsk poradziło sobie lepiej na torze przy ulicy Zawodników 1 i zwyciężyło z PSŻ-em Poznań, dodatkowo zdobywając punkt bonusowy po walce w 15. biegu. Na torze błysnął w tym meczu Daniel Kaczmarek."

Autor: Tomasz Galinski

Następny mecz:

29.06.2024, 00:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 7 13 +42
2 Cellfast Wilki Krosno 8 11 +26
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 8 11 +63
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 7 10 +28
5 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 7 7 -26
6 Texom Stal Rzeszów 7 4 -6
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 7 4 -46
8 Energa Wybrzeże Gdańsk 7 1 -81

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus