Niewykorzystana szansa w Landshut boli nas wszystkich. Szansą bonusy w rundzie rewanżowej

08.05.2022, 20:21

Zdunek Wybrzeże Gdańsk po szalonym pościgu w końcówce spotkania ostatecznie przegrało w Landshut 43:47. Po meczu Eryk Jóźwiak żałował straconej szansy, której trzeba szukać w punktach bonusowych.

Pomimo porażki która nikogo nie cieszy, mamy na czym budować optymizm. - Kolejny mecz przegrywamy na trudnym terenie i zawsze niska porażka na wyjeździe daje optymistyczny pogląd na to, że można myśleć o bonusie. Jesteśmy czerwoną latarnią tej ligi i musimy zdobywać punkty. Przede wszystkim mecz z ROW-em Rybnik pokaże nam czy coś w tej lidze powalczymy czy nasza forma jest taka, jak pozycja w tabeli - podkreślił Eryk Jóźwiak.

Brak punktów, to coś co ciąży na nas wszystkich. - Ciągle mamy zero punktów. Można to tłumaczyć na wszelakie sposoby, jak brak składu na początku, później trudne wyjazdy. Punktów nie ma, ale są duże szanse na bonusy i w tym musimy upatrywać nasze szanse. Od meczu z ROW-em musimy bardzo mocno zacząć punktować - ocenił Jóźwiak.

Spotkanie pierwotnie zaplanowane na godzinę 14:00 rozpoczęło się dwie godziny później. - Opady, które były przez ostatnie dwa dni strasznie przemoczyły ten tor i trzeba było popracować nad nawierzchnią, by konsystencja na drugim łuku pozwalała na jazdę - wyjaśnił menedżer.

Zawody przedwcześnie zakończył Marcel Krzykowski. Było podejrzenie tego, że złamał rękę. Być może nie jest jednak aż tak źle. - Marcel Krzykowski ma stłuczoną rękę, będziemy robić szczegółowe badania w Gdańsku. Na ten moment wygląda to optymistycznie i może nie mieć żadnej przerwy - przekazał Jóźwiak.

Ze względu na uraz Krzykowskiego, debiut ligowy zaliczył Miłosz Wysocki. - Miłosz bardzo dobrze wygląda na treningach w Gdańsku, na DMPJ też mocno nie odstaje od kolegów. Jak tak dalej będzie pracował, to nie jest wykluczone, że otrzyma kolejne szanse w lidze - zaznaczył Eryk Jóźwiak.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

04.07.2022, 18:00 / Gniezno

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 12 24 +63
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 11 18 +104
3 Trans MF Landshut Devils 10 12 -5
4 Cellfast Wilki Krosno 9 11 +37
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 12 10 -40
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 10 10 -18
7 Aforti Start Gniezno 10 7 -95
8 ROW Rybnik 10 6 -46

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus