Młodzież garnie się do żużla. Rośnie liczba adeptów na treningach

04.12.2017, 09:38

Mimo nadchodzącej zimy, na stadionie Wybrzeża tłok przypomina pobliskie targowisko. Na treningi uczęszcza już 14 zawodników, a kolejni zgłaszają akces do Młodzieżowej Szkoły Żużlowej Sponsorowanej przez Grupę Lotos S.A.

Już teraz zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu. Do 12 zawodników, którzy wcześniej trenowali w Młodzieżowej Szkole Żużla dołączyło już dwóch kolejnych chłopców z pierwszego naboru, a kolejny zacznie treningi we wtorek. Na przeprowadzenie badań koniecznych do dopuszczenia do treningów w sporcie żużlowym czeka jeszcze czterech młodych zawodników, w tym jeden, który zgłosił się w sobotę. Zajęcia fizyczne prowadzi Jarosław Hulko, a nad wszystkim pieczę sprawuje Lech Kędziora.
 
W sobotę przyszli zawodnicy Wybrzeża mieli pierwsze zajęcia warsztatowe, które przeprowadził Maciej Pawłowski - były zawodnik Wybrzeża oraz mechanik, który pracował z Krzysztofem Jabłońskim, Piotrem Świderskim, Renatem Gafurovem, a teraz jest odpowiedzialny za motocykle Karola Żupińskiego. 
 
- Na pierwszych zajęciach warsztatowych przekazaliśmy młodzieży podstawowe informacje - jak poruszać się po warsztacie, czego można dotykać, a czego nie, a także jak używać narzędzi potrzebnych do obsługi motocykli. Z pewnością przyda im się to w przyszłości, w późniejszych etapach przygody z żużlem oraz w życiu. Były to typowe zajęcia wprowadzające, bo każdy zawodnik musi wiedzieć dokładnie jak wygląda warsztat. Było trochę zabawy przy motocyklu, czy kręcenia śrubek - powiedział Pawłowski. 
 
Młodzież żywo interesowała się motocyklami, na które zasiądą najwytrwalsi, którzy po ukończeniu 15. roku życia przygotują się do licencji żużlowej - Najważniejsze jest to, że każdy żywo interesował się tym, co mam do przekazania. Nie widziałem na zajęciach, by ktokolwiek z uczestników sięgał po telefon. Mamy rozpisany cykl i każde spotkanie będzie zupełnie inne. Dzieciaki mają się przy tym bawić, a zarazem uczyć - dodał Maciej Pawłowski.
 
W zajęciach kondycyjnych, które prowadzi Jarosław Hulko, poza zawodnikami z Młodzieżowej Szkoły Żużlowej, w treningach uczestniczą też Dominik Kossakowski i Karol Żupiński. - Cieszy mnie coraz wyższa frekwencja i widać, że pomysł na szkółkę został dobrze odebrany. Mamy pierwsze efekty, ale wiemy że przed nami, rodzicami i dziećmi dużo pracy. Początek wygląda dokładnie tak, jak sobie zakładaliśmy - przekazał Hulko.
 

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 30 +77
2 Stelmet Falubaz Zielona Góra 14 24 +153
3 Cellfast Wilki Krosno 14 20 +44
4 Trans MF Landshut Devils 14 17 -11
5 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 14 -29
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 13 -50
7 ROW Rybnik 14 11 -62
8 Aforti Start Gniezno 14 11 -122

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus