Michał Gruchalski chce pomóc wywalczyć awans do PGE Ekstraligi. "Dołożę wszelkich starań, żeby pomóc chłopakom"

14.11.2020, 12:00

Michał Gruchalski w ostatnim dniu okienka transferowego dołączył do drużyny Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Wychowanek Włókniarza Częstochowa chce pomóc wywalczyć awans do PGE Ekstraligi. - Dołożę wszelkich starań, żeby pomóc chłopakom - zapewnił nasz nowy zawodnik.

Losy Michała Gruchalskiego rozstrzygnęły się dopiero w ostatnich godzinach okienka transferowego. - To był pierwszy sezon w mojej karierze, kiedy mogłem przebierać w ofertach, bo było ich bardzo dużo. Tak naprawdę do końca nie wiedziałem, gdzie będę jeździł, a ostateczna decyzja zapadła w ostatnim dniu okienka. Wybrałem Zdunek Wybrzeże, ponieważ ta drużyna wydawała mi się być na papierze bliżej awansu niż inne pierwszoligowe, z których otrzymałem propozycje - powiedział po podpisaniu kontraktu.

Wychowanek Włókniarza Częstochowa jest ambitnym zawodnikiem. Wysoko zawiesza sobie - a także całej drużynie - poprzeczkę. - Cel to oczywiście awans do elity. Mój plan jest taki, żeby być bardzo mocnym punktem drużyny. W głowie mam tylko awans i dołożę wszelkich starań, żeby pomóc chłopakom w osiągnięciu tego sukcesu - dodał.

22-latek dołącza do zespołu jako ostatni. Dzięki temu zna wszystkich zawodników, z którymi przyjdzie mu współpracować. W pewnym sensie wpływ na jego decyzję miał też menedżer Eryk Jóźwiak. - Prawda jest taka, że dobrze znam wszystkich kolegów. To mega solidna drużyna i fajni ludzie. Z panem Erykiem bardzo dobrze się rozmawia. Jego osoba też na pewno miała wpływ na moją decyzję - zaznaczył Gruchalski.

W rozgrywkach ligowych ogromne znaczenie ma dopasowania motocykla do domowego toru. Nasz nowy żużlowiec dotychczas nie miał okazji do częstych występów na gdańskim obiekcie. - Nigdy nie miałem zastrzeżeń do gdańskiego toru. Wszystko zweryfikuje sezon, aczkolwiek lubię tam jeździć. Kilka razy miałem okazję zwiedzić miasto. Jest naprawdę piękne - stwierdził.

Zastanawiające jest to, jak zmiany klubów wpływają na tak młodych żużlowców. - Im starszy zawodnik, tym chyba bardziej ta niepewność zamienia się w pozytywny bodziec. Ja mam teraz obok siebie ludzi, którzy bardzo mi pomagają. Każdy ma jasno określone zadania, czym zajmuje się w moim teamie. Dzięki temu jest mi dużo łatwiej skupić się tylko na samej jeździe - przyznał Michał.

W historii Wybrzeża startowało kilku wychowanków Włókniarza Częstochowa. Miło wspominany jest Sebastian Ułamek. Gruchalski w swojej karierze zdążył poznać tego utytułowanego zawodnika, bowiem wspólnie jeździli pod Jasną Górą w 2017 roku. - Zgadza się. Z panem Sebastianem byliśmy w jednej drużynie, zaraz po powrocie mojego macierzystego klubu do PGE Ekstraligi - zakończył.

Rozmawiał Sebastian Zwiewka.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus