Mateusz Jabłoński najlepszy w Nice Cup. Zawodnicy Wybrzeża bez powodzenia

22.07.2021, 23:29

Mateusz Jabłoński z Aforti Startu Gniezno wygrał V rundę Nice Cup rozgrywaną na torze w Grudziądzu. W obu grupach, w środku stawki uplasowali się zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Na torze w Grudziądzu błysnęło kilku bardzo młodych zawodników, jak choćby Mateusz Jabłoński, Olivier Buszkiewicz i Łotysz Artiom Juhno. W Grupie I, 8. miejsce zajął Alan Szczotka, który w 19. biegu zanotował defekt na prowadzeniu. Gdyby dojechał wówczas do mety, zająłby 4. miejsce w swojej grupie.

Piotr Gryszpiński również pojechał bez błysku i zdobywając 7 punktów zajął 6. miejsce w grupie II. 21-latkowi zabrakło przede wszystkim biegowych zwycięstw, do 3. miejsca miał tylko dwa punkty straty.

Wyniki:

Grupa I:
1. Sebastian Szostak (Arged Malesa Ostrów) – 15 (3,3,3,3,3)
2. Olivier Buszkiewicz (Fogo Unia Leszno) – 10 (2,2,2,3,1)
3. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów) – 8 (3,w,2,3)
4. Mateusz Dul (Orzeł Łódź) – 8 (2,3,3,w)
5. Marko Lewiszyn (Lokomotiv Daugavpils) – 7 (3,w,3,1)
6. Kacper Łobodziński (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 6 (0,3,1,2)
7. Hubert Jabłoński (Fogo Unia Leszno) – 6 (2,1,1,2)
8. Alan Szczotka (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 5 (1,2,2,d)
9. Nikita Kaulins (Lokomotiv Daugavpils) – 4 (1,1,1,1)
10. Miłosz Wysocki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 3 (1,w,0,2)
11. Andriej Rozaliuk (Eltrox Włókniarz Częstochowa) – 2 (t,2,0,0)
12. Bartosz Głogowski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 0 (u,w,u,0)

Grupa II:
1. Mateusz Jabłoński (Aforti Start Gniezno) – 16 (3,3,3,3,4)
2. Artiom Juhno (Lokomotiv Daugavpils) – 12 (3,1,3,3,2)
3. Aleksander Grygolec (Orzeł Łódź) – 8 (0,3,3,2)
4. Maksym Borowiak (Fogo Unia Leszno) – 8 (2,2,1,3)
5. Antoni Mencel (Fogo Unia Leszno) – 7 (3,1,1,2)
6. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) – 7 (2,2,1,2)
7. Wiktor Rafalski (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 5 (u,3,2,0)
8. Seweryn Orgacki (ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz) – 5 (w,2,2,1)
9. Kacper Grzelak (Arged Malesa Ostrów) – 5 (1,1,2,1)
10. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów) – 2 (2,w,ns,ns)
11. Jakub Sroka (Orzeł Łódź) – 1 (t,0,0,1)
12. Aleksiej Pilac (Abramczyk Polonia Bydgoszcz) – 0 (w,0,u,0)

Bieg po biegu:
2. Poczta, H.Jabłoński, Szczotka, Głogowski (u)
4. Mencel, Gryszpiński, Orgacki (w), Pilac (w)
7. Łobodziński, Szczotka, H.Jabłoński, Lewiszyn (w)
10. M.Jabłoński, Gryszpiński, Juhno, Krawczyk (w)
14. Szostak, Szczotka, Kaulins, Wysocki
16. Grygolec, Orgacki, Gryszpiński, Sroka
19. Poczta, Wysocki, Dul (w), Szczotka (d)
24. M.Jabłoński, Gryszpiński, Sroka, Pilac

Wyniki za: WP SportoweFakty

Autor: Redakcja

Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Cellfast Wilki Krosno 6 8 +45
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 6 5 -51
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus