Rasmus Jensen zdobył 10 pkt. i bonus dla Dackarny Malilla w wygranym 51:39 meczu z Indianerną Kumla w rewanżowym meczu ćwierćfinału szwedzkiej Bauhaus Ligan, a jego zespół awansował do półfinału. Z kolei Timo Lahti zdobył 11 pkt. i bonus dla Rospiggarny Hallstavik w przegranym 41:49 spotkaniu z Vastervik, ale jego zespół obronił zaliczkę i również powalczy o medale.
Wyniki (za WPSportoweFakty.pl)
Dackarna Malilla - 51 pkt.
9. Maciej Janowski - 10+1 (3,1,3,1,2*)
10. Frederik Jakobsen - 0 (w,-,-,-)
11. Rasmus Jensen - 10+1 (2,2*,3,2,1)
12. Nicolai Klindt - 8+3 (1*,3,2*,2*)
13. Brady Kurtz - 10 (2,2,3,0,3,0)
14. Jacob Thorssell - 9+1 (3,1*,2,3,0)
15. Ludvig Lindgren - 4+2 (2*,1*,1,0)
Kumla Indianerna - 39 pkt.
1. Andreas Lyager - 2 (2,d,-,-)
2. Niels Kristian Iversen - 6+1 (1*,1,3,1)
3. David Bellego - 3 (0,0,0,3)
4. Jason Doyle - 13 (3,3,2,1,1,3)
5. Max Fricke - 13+2 (3,1,2,3,2*,2*)
6. Christoffer Selvin - 1 (0,0,0,1)
7. Jonatan Grahn - 1 (1,0,0,0)
Wyścigi z udziałem Rasmusa Jensena:
3. (57,40) Doyle, Jensen, Klindt, Bellego - 3:3 - (11:7)
6. (56,90) Klindt, Jensen, Iversen, Lyager (d) - 5:1 - (22:14)
8. (58,30) Jensen, Klindt, Fricke, Grahn - 5:1 - (31:17)
12. (58,50) Fricke, Jensen, Doyle, Lindgren - 2:4 - (44:28)
15. Doyle, Fricke, Jensen, Kurtz - 1:5 - (51:39)
Vastervik Speedway - 49 pkt.
9. Gleb Czugunow - 7 (3,1,3,0)
10. Bartosz Smektała - 12+2 (2*,3,3,1*,3)
11. Fredrik Lindgren - 9 (3,0,2,2,2)
12. Mads Hansen - 9+3 (2*,2,1*,3,1*)
13. Paweł Przedpełski - 9+2 (2,2,2*,1,2*)
14. Anton Karlsson - 1+1 (0,1*,0)
15. Peter Ljung - 2 (2,0,0)
Rospiggarna Hallstavik - 41 pkt.
1. Szymon Woźniak - 12+1 (1,3,3,3,2*,0)
2. Andrzej Lebiediew - 2 (0,1,1,0)
3. Victor Palovaara - 1 (0,0,1,-)
4. Kim Nilsson - 8 (1,2,2,0,3)
5. Timo Lahti - 11+1 (3,3,1*,3,1)
6. Tomasz Gapiński - 6+1 (3,1*,2,0)
7. Daniel Henderson - 1 (1,0,0)
Wyścigi z udziałem Timo Lahtiego:
4. (57,60) Lahti, Przedpełski, Karlsson, Henderson - 3:3 - (15:9)
8. (58,10) Lahti, Lindgren, Hansen, Henderson - 3:3 - (27:21)
10. (57,40) Czugunow, Gapiński, Lahti, Ljung - 3:3 - (32:28)
13. (58,00) Lahti, Woźniak, Przedpełski, Czugunow - 1:5 - (41:37)
15. (57,00) Smektała, Przedpełski, Lahti, Woźniak - 5:1 - (49:41)
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 2 | 4 | +10 |
2 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 2 | 2 | +7 |
3 | Texom Stal Rzeszów | 1 | 2 | +18 |
4 | Innpro ROW Rybnik | 1 | 2 | +6 |
5 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 2 | 2 | +12 |
6 | #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań | 1 | 2 | -6 |
7 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 1 | 0 | -18 |
8 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 2 | 0 | -29 |