Krystian Pieszczek: Jestem wychowankiem Wybrzeża, więc oddam najwięcej serca dla tego klubu

12.10.2020, 13:58

Krystian Pieszczek w sezonie 2021 nadal będzie reprezentował barwy Zdunek Wybrzeża Gdańsk. - Zostaję w gdańskim zespole. Porozmawiałem z zarządem i wspólnie doszliśmy do porozumienia. Jestem wychowankiem, więc oddam najwięcej serca dla tego klubu - powiedział nasz zawodnik.

Zostajesz na kolejny sezon w Gdańsku. Już trzeci rok z rzędu będziesz reprezentował barwy Zdunek Wybrzeża.

- Zostaję w gdańskim zespole na kolejny rok. Porozmawiałem z zarządem i wspólnie doszliśmy do porozumienia. Fajnie będzie reprezentować barwy Zdunek Wybrzeża również w następnych rozgrywkach. Dla mnie miłe jest to, że działacze zaprosili mnie na rozmowę. 

Skoro jesteś z Gdańska, to pewnie podwójnie chciałeś zostać w Zdunek Wybrzeżu.

- Jestem wychowankiem tego klubu. Zawsze trzymałem kciuki za Wybrzeże, nawet wtedy, kiedy startowałem w innych zespołach. Myślę, że oddam najwięcej serca dla tego klubu, w końcu jestem stąd.

Co możesz powiedzieć o rozmowie z działaczami? Negocjacje były łatwe czy trudne?

- Wszystkie rozmowy przeważnie przebiegają tak samo. Każdy wymienia swoje poglądy oraz plusy i minusy. Musieliśmy znaleźć wspólny język. Mieliśmy kilka rzeczy do ustalenia i wyjaśnienia. Wszystko przebiegło pomyślnie, dlatego dogadaliśmy się.

Ten sezon nie był łatwy. Mieliście pod górkę, ale finalnie zakończyliście zmagania na czwartej pozycji w eWinner 1. Lidze.

- Przed sezonem zakładaliśmy, że znajdziemy się w czwórce i pojedziemy w play-offach. Skończyliśmy zmagania na czwartym miejscu. Niestety, tych play-offów w tym sezonie nie ma. Co zrobić? Taka jest sytuacja i tyle.

Patrzę na Twoją rękę i raczej w tych play-offach byś nie wystąpił...

- Zrobiłbym wszystko, co byłoby w mojej mocy, żeby pojechać chociaż w jednym lub dwóch spotkaniach.

Ale gdyby nawet to się nie udało, to pewnie pożyczyłbyś innym zawodnikom swoje motocykle. Już były takie sytuacje w tym sezonie..

- Kacper Gomólski i Robert Chmiel korzystali z moich motocykli. Zawsze jestem chętny do pomocy. Drużyna jest najważniejsza, więc koledzy mogą liczyć na moją pomoc.

Zakończyłeś jazdę w eWinner 1. Lidze ze średnią biegową 1,954. Trochę słabsza niż w sezonie 2019. Miałeś wpadki szczególnie na wyjazdach.

- Wyjazdy nie były moją mocną stroną, co zresztą było widać. Zrobię troszeczkę inne inwestycje sprzętowe, żeby wyniki na wyjazdach były dużo lepsze. Jestem zdania, że mogę jeździć lepiej.

Podsumowałeś już sezon w swoim wykonaniu? Wyciągnąłeś wnioski, co należy podtrzymać, a co zmienić?

- Wnioski mamy już wyciągnięte. Mniej więcej wiemy co musimy zrobić, aby było lepiej. Plan na zimowe przygotowania mam nakreślony, zatem powoli trzeba go realizować.

Jak będą wyglądały Twoje zimowe przygotowania?

- Od wielu lat do sezonu przygotowuje mnie Jarek Hulko. Na pewno wprowadzimy kilka rzeczy. Mam nadzieję, że wszystko wpłynie pozytywnie na moją postawę w sezonie 2021.

Mówisz, że był to średni sezon w Twoim wykonaniu, jednak zakończyłeś go z najwyższą średnią w zespole.

- Tak, miałem najlepszą średnią w drużynie, ale mnie - jako zawodnika - to nie zadowala. Być może byłem liderem gdańskiego zespołu, lecz jako Krystian Pieszczek chcę osiągać lepsze rezultaty.

Rozmawiałeś z działaczami o planie zespołu na przyszły rok?

- Plan drużyny jest nakreślony, ale musimy poczekać na okres transferowy. Jak wszyscy zawodnicy będą na miejscu, to porozmawiamy po męsku i wszystko ustalimy.

Rozmawiał Sebastian Zwiewka.

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 eWinner Apator Toruń 14 29 +240
2 CAR GWARANT KAPI MEBLE BUDEX Start Gniezno 14 25 +67
3 KŻ Orzeł Łódź 14 22 +42
4 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 17 -31
5 Unia Tarnów 14 15 -76
6 Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 14 14 -75
7 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 11 -96
8 SK Lokomotiv Daugavpils 14 7 -71

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus