Koniec sezonu Karola Żupińskiego

28.09.2017, 15:12

Pech nie opuszcza drużyny Zdunek Wybrzeże Gdańsk. W wyniku kontuzji sezon przedwcześnie musieli zakończyć Oskar Fajfer oraz Marcin Turowski. Wczoraj do grona kontuzjowanych dołączył Karol Żupiński.

Trwający obecnie tydzień przyniósł trenerowi Mirosławowi Kowalikowi dwie poważne straty w formacji młodzieżowej. Najpierw podczas finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów urazu palca doznał Marcin Turowski, następnie dzień później w zawodach cyklu NICE Cup kość piszczelową uszkodził Karol Żupiński. Tym samym w zaplanowanym na środę finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych oraz meczach barażowych z Get Well Toruń gdański zespół reprezentować będzie duet Dominik Kossakowski - Aureliusz Bieliński.

Marcin Turowski, który upadł na tor z winy Larsa Skupienia, a następnie zostął potrącony przez Dominika Kossakowskiego doznał złamania placa w dwóch miejscach oraz zmiażdżenia opuszki palca. Popularny Turoś wczoraj przeszedł udaną operację odbudowy palca w szpitalu w Toruniu. Niestety nasz zawodnik na tor wróci dopiero w sezonie 2018. W bieżącym roku nie zobaczymy również na żużlowym torze Karola Żupińskiego. Gdańszczanin wczoraj w zawodach w Pile uderzył w bandę po kolizji z Szymonem Szlaudebrachem. Efektem wypadku jest pęknięta kość piszczelowa. Jeszcze wczoraj wydawało się, że kontuzja nie jest groźna, jednakże wykonane dziś badanie USG wykluczyło korzystny scenariusz.

Obu naszym młodym zawodnikom życzym szybkiego powrotu. Liczymy na Was w przyszłym sezonie!

Autor: Redakcja

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Enea Falubaz Zielona Góra 14 35 +232
2 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 14 21 +18
3 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 14 21 +22
4 ROW Rybnik 14 18 -28
5 Trans MF Landshut Devils 14 15 -56
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 14 12 -45
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 14 10 -93
8 InvestHousePlus PSŻ Poznań 14 8 -50

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus