Karol Żupiński wygrywa Nice Cup w Rzeszowie!

25.08.2017, 19:26

Znakomicie spisał się Karol Żupiński w IV rundzie Nice Cup rozegranej w Rzeszowie. Nasz wychowanek pokonał w finale reprezentanta miejscowej Stali, uznawanego za wielki talent, Wiktora Lamparta.

Karol w całych zawodach stracił tylko 1 punkt. W 12. wyścigu uległ właśnie Wiktorowi Lampartowi. Uległ to za dużo powiedziane, obaj zawodnicy niemal równocześnie wpadli na metę, ale górą był jednak rzeszowianin. W finale to naszemu reprezentantowi dopisało szczęście. Lampart znajdował się na prowadzeniu, ale zwycięstwa pozbawił go defekt. Za jego plecami znajdował się Żupiński i to on skorzystał najbardziej na pechu rzeszowianina. Trzeba jednak przyznać, że jak mało kto zasłużył na ten łut szczęścia - żaden inny zawodnik poza Lampartem nie był dziś w stanie zagrozić Żupińskiemu.

Z dobrej strony pokazał się również Aureliusz Bieliński. Niewiele zabrakło by wraz z Żupińskim wystąpił w finale. Aureliusz zajął 3. miejsce w fazie zasadniczej, udzialu w finale pozbawił go defekt w półfinale, gdy jechal na premiowanej awansem 2. pozycji. Warto odnotować, że w biegu 6. Aureliusz pokonał Wiktora Lamparta. Słabiej tym razem spisał się trzeci z zawodników Zdunek Wybrzeża Marcin Turowski. Wychowanek KS Toruń rozpoczął od upadku, a w kolejnych startach wywalczył 4 punkty.

Co istostne, po dwóch rundach, w których zawodnicy startowali na własnym sprzęcie, organizatorzy Nice Cup powrócili do koncepcji rywalizacji na dwuzaworowych Jawach dostarczonych przez sponsora. Tym większe uznanie musi budzić zwycięstwo gdańszczanina.

Wyniki:
1. Karol Żupiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 17 (3,3,3,2,3,3) - 1. miejsce w finale
2. Piotr Pióro (Arge Speedway Wanda Kraków) - 9 (3,2,0,w,2,2) - 2. miejsce w finale
3. Wiktor Lampart (Stal Rzeszów) - 14 (2,2,3,3,3,1) - 3. miejsce w finale
4. Jarosław Krzywosz (Stal-Met Kolejarz Opole) - 7 (1,d,2,2,2,u) - upadek w finale
5. Aureliusz Bieliński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) - 10 (2,3,2,3,d)
6. Tomasz Orwat (Polonia Bydgoszcz) - 9 (2,2,1,3,1)