Karol Żupiński wygrał Grand Prix na pitbikach

12.11.2018, 12:59

W niedzielę, na minitorze w Bydgoszczy odbył się Pitbike Speedway Grand Prix. Na tych specyficznych motocyklach wystartowała też reprezentacja Gdańska, a turniej wygrał Karol Żupiński.

Zawody w pitbikach, to doskonałe uzupełnienie treningu żużlowego. Na bydgoskim minitorze rozegrano turniej Grand Prix, w którym najlepszy okazał się nasz wychowanek - Karol Żupiński, który zwyciężył przed Pawłem Szufrajdą i Piotrem Młynarczykiem

Następnie odbył się turniej drużynowy, w którym wygrali gospodarze - reprezentacja Bydgoszczy. Drugie miejsce zajął zespół z Gdańska, gdzie poza Żupińskim ścigali się Maciej Pawłowski, Dariusz Jankowski oraz Robert Mechlik. Kolejne miejsca zajęli torunianie i rzeszowianie. 

- Była to fajna zabawa, ale również okazja do rywalizacji. Wszyscy cieszymy się, że Karol stanął w Bydgoszczy na najwyższym stopniu podium i prezentował wysoki poziom. Dla nas, reszty zespołu z Gdańska, była to możliwość zmierzenia się z kolegami z innych miast. Chcielibyśmy w przyszłości również brać udział w tego typu zawodach - powiedział Maciej Pawłowski, mechanik Karola Żupińskiego, który wystąpił w bydgoskich zawodach.

 

Autor: Redakcja

Następny mecz:

26.05.2024, 14:00 / Gdańsk

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Innpro ROW Rybnik 5 8 +60
2 Cellfast Wilki Krosno 5 8 +20
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 4 6 +37
4 Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 4 4 +4
5 Texom Stal Rzeszów 5 3 +7
6 #OrzechowaOsada PSŻ Poznań Poznań 4 2 -19
7 Energa Wybrzeże Gdańsk 5 1 -49
8 H.Skrzydlewska Orzeł Łódź 4 0 -60

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus