Kacper Gomólski przed meczem z Grupą Azoty Unią Tarnów

06.07.2017, 00:03

Zdunek Wybrzeże Gdańsk w niedzielę zmierzy się z Grupą Azoty Unią Tarnów. Kacper Gomólski wierzy w kolejne zwycięstwo, gdyż na naszym torze wszyscy nasi zawodnicy czują się bardzo dobrze. Z jednym z kontrkandydatów do awansu niezwykle ważne będzie wsparcie publiczności.

W przeszłości Kacper Gomólski jeździł w tarnowskim zespole. Czy z tego względu ma podwójną motywację przed hitem ligi? - Nie, trzeba się skupić na tym, by dobrze pojechać. Nie będą to łatwe zawody tak, jak miało to miejsce przed tygodniem, ale stać nas na wygraną - powiedział senior Zdunek Wybrzeża.

Oba zespoły są kompletne. - I u nas i w Unii jadą wszyscy. Nasz tor jest jednak specyficzny i przy takim dopasowaniu, jakie mieliśmy podczas meczu ze Stalą, to może nie będzie wynik taki sam, ale możemy wygrać wysoko. Taki mecz jak z Wandą nam się nie powtórzy. Ja muszę jeszcze popracować nad startami - zauważył Gomólski.

Wszyscy seniorzy Zdunek Wybrzeża w ostatnim czasie punktują równo, przez co trudno jest wskoczyć do składu Hubertowi Łęgowikowi. - Dostał szansę ze Stalą i ją wykorzystał, zdobywając 11 punktów. Oby tak dalej, bo to też ważna postać drużyny, która musi dostawać szanse - dodał Kacper Gomólski.

Niedzielne starcie powinno przyciągnąć wielu kibiców na stadion. - Ostatnio pogoda była bardziej plażowa, ale dziękujemy tym, którzy się stawili na stadionie. W niedzielę zawody będą ciekawsze i liczę na to, że przyjdzie wielu kibiców. Do każdego kolejnego meczu podchodzimy tak, że po prostu trzeba zrobić swoje. Nie nastawiamy się tak, jakby miał to być finał - podsumował zawodnik.

Autor: Redakcja

Następny mecz:

28.05.2022, 16:30 / Łódź

Tabela:

msc drużyna M Pkt +/-
1 Stelmet Falubaz Zielona Góra 6 10 +56
2 Cellfast Wilki Krosno 6 8 +45
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz 6 7 +17
4 Trans MF Landshut Devils 6 6 -17
5 KŻ Orzeł Łódź 6 5 -23
6 ROW Rybnik 6 5 +6
7 Aforti Start Gniezno 6 5 -51
8 Zdunek Wybrzeże Gdańsk 6 2 -33

Social Media

Nasi Partnerzy

Sponsor Tytularny

Partnerzy Główni

Sponsor Strategiczny Plus