Rasmus Jensen zajął 3. miejsce w turnieju Zlata Prilba, rozgrywanym w Pardubicach dwa dni po finale SEC. Na 6. pozycji tę nietypową rywalizację ukończył Timo Lahti.
W posiadającym bogatą tradycję turnieju, zawodnicy ścigali się po sześciu z punktacją 5-4-3-2-1-0. W obsadzie pojawiło się 36 zawodników. 12 - w tym Timo Lahti i Rasmus Jensen - miało zapewniony udział w ćwierćfinałach. Pozostali musieli wziąć udział w eliminacjach, w których podzielono ich na cztery gupy. Awans z nich zdobywało po najlepszych trzech przy czymy do punktacji liczono po dwa najlepsze wyścigi każdego z żuzlowców.
WYNIKI (za WPSportoweFakty.pl)
Eliminacje:
Grupa 1:
1. Kevin Woelbert (Niemcy) - 10 (5,5,-)
2. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 9 (0,4,5)
3. Eduard Krcmar (Czechy) - 6 (2,1,4)
---
4. Mads Hansen (Dania) - 6 (3,3,3)
5. Bartłomiej Kowalski (Polska) - 4 (4,d,ns)
6. Nick Skorja (Słowenia) - 4 (1,2,2)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 1 (1)
Grupa 2:
1. David Bellego (Francja) - 9 (5,4,-)
2. Luke Becker (USA) - 8 (4,2,4)
3. Niels Kristian Iversen (Dania) - 7 (2,5,2)
---
4. Daniel Gappmaier (Austria) - 6 (0,1,5)
5. Michele Paco Castagna (Włochy) - 6 (3,3,3)
6. Marko Lewiszyn (Ukraina) - 2 (1,0,1)
Grupa 3:
1. Jaimon Lidsey (Australia) - 10 (5,2,5)
2. Matic Ivacic (Słowenia) - 8 (3,5,2)
3. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 8 (4,4,3)
---
4. Daniel Klima (Czechy) - 7 (2,3,4)
5. Jakub Valkovic (Słowacja) - 2 (0,1,1)
6 Jordan Dubernard (Francja) - 1 (1,0,0)
Grupa 4:
1. Timo Lahti (Finlandia) - 10 (5,5,3)
2. Dimitri Berge (Francja) - 9 (4,4,5)
3. Nicolas Covatti (Włochy) - 7 (d,3,4)
---
4. Petr Chlupac (Czechy) - 5 (3,2,1)
5. Celina Liebmann (Niemcy) - 4 (2,1,2)
6. Norbert Magosi (Węgry) - 1 (1,0,0)
Bieg po biegu:
1. Woelbert, Kowalski, Hansen, Krcmar, Skorja, Lindbaeck
2. Bellego, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Gappmaier
3. Lidsey, Ellis, Ivacic, Klima, Dubernard, Valkovic
4. Lahti, Berge, Chlupac, Liebmann, Magosi, Covatti (d/6)
5. Woelbert, Lindbaeck, Hansen, Skorja, Krcmar, Kowalski (d/6)
6. Iversen, Bellego, Castagna, Becker, Gappmaier, Lewiszyn
7. Ivacic, Ellis, Klima, Lidsey, Valkovic, Dubernard
8. Lahti, Berge, Covatti, Chlupac, Liebmann, Magosi
9. Lindbaeck, Krcmar, Hansen, Skorja, Petrak, Kowalski (ns)
10. Gappmaier, Becker, Castagna, Iversen, Lewiszyn, Bellego (ns)
11. Lidsey, Klima, Ellis, Ivacic, Valkovic, Dubernard
12. Berge, Covatti, Lahti, Liebmann, Chlupac, Magosi
***
Ćwierćfinały:
Grupa 1:
1. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 9 (2,4,5)
2. Jason Doyle (Australia) - 8 (4,3,4)
3. Kevin Woelbert (Niemcy) - 6 (5,0,1)
---
4. Bartosz Smektała (Polska) - 5 (d,5,0)
5. Luke Becker (USA) - 5 (3,2,2)
6. Oliver Berntzon (Szwecja) - 4 (1,1,3,)
Grupa 2:
1. Timo Lahti (Finlandia) - 9 (1,5,4)
2. Niels Kristian Iversen (Dania) - 8 (3,1,5)
3. Vaclav Milik (Czechy) - 8 (5,0,3)
---
4. Norick Bloedern (Niemcy) - 8 (4,4,1)
5. Krzysztof Buczkowski (Polska) - 5 (2,3,0)
6. Antonio Lindbaeck (Szwecja) - 4 (d,2,2)
Grupa 3:
1. Dimitri Berge (Francja) - 9 (5,1,4)
2. Matej Zagar (Słowenia) - 9 (4,5,d)
3. Jaimon Lidsey (Australia) - 7 (3,4,3)
---
4. Rohan Tungate (Australia) - 6 (1,0,5)
5. Jan Kvech (Czechy) - 5 (2,3,2)
6. Eduard Krcmar (Czechy) - 3 (0,2,1)
Grupa 4:
1. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 10 (5,4,5)
2. Rasmus Jensen (Dania) - 9 (4,5,2)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 7 (2,3,4)
---
4. David Bellego (Francja) - 5 (1,2,3)
5. Matic Ivacic (Słowenia) - 4 (3,1,1)
6. Nicolas Covatti (Włochy) - 0 (-,-,-)
R1. Jaroslav Petrak (Czechy) - 0 (0,d,0)
Bieg po biegu:
13. Woelbert, Doyle, Becker, Ellis, Berntzon, Smektała (d/6)
14. Milik, Bloedern, Iversen, Buczkowski, Lahti, Lindbaeck (d)
15. Berge, Zagar, Lidsey, Kvech, Tungate, Krcmar
16. Bewley, Jensen, Ivacic, Lebiediew, Bellego, Petrak
17. Smektała, Ellis, Doyle, Becker, Berntzon, Woelbert
18. Lahti, Bloedern, Buczkowski, Lindbaeck, Iversen, Milik
19. Zagar, Lidsey, Kvech, Krcmar, Berge, Tungate
20. Jensen, Bewley, Lebiediew, Bellego, Ivacic, Petrak (d/6)
21. Ellis, Doyle, Berntzon, Becker, Woelbert, Smektała
22. Iversen, Lahti, Milik, Lindbaeck, Bloedern, Buczkowski
23. Tungate, Berge, Lidsey, Kvech, Krcmar, Zagar (d/5)
24. Bewley, Lebiediew, Bellego, Jensen, Ivacic, Petrak
Półfinały:
Grupa 1:
1. Kevin Woelbert (Niemcy) - 10 (5,5,-)
2. Daniel Bewley (Wielka Brytania) - 9 (2,4,5)
3. Andrzej Lebiediew (Łotwa) - 7 (3,3,4)
---
4. Adam Ellis (Wieka Brytania) - 5 (4,1,1)
5. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (d,2,3)
6. Niels Kristian Iversen (Dania) - 3 (1,d,2)
Grupa 2:
1. Rasmus Jensen (Dania) - 9 (3,5,4)
2. Timo Lahti (Finlandia) - 8 (5,0,3)
3. Vaclav Milik (Czechy) - 7 (0,2,5)
---
4. Dimitri Berge (Francja) - 7 (4,3,0)
5. Jason Doyle (Australia) - 6 (2,4,1)
6. Jaimon Lidsey (Australia) - 3 (1,1,2)
Bieg po biegu:
25. Woelbert, Ellis, Lebiediew, Bewley, Iversen, Zagar (d/6)
26. Lahti, Berge, Jensen, Doyle, Lidsey, Milik
27. Woelbert, Bewley, Lebiediew, Zagar, Ellis, Iversen (d)
28. Jensen, Doyle, Berge, Milik, Lidsey, Lahti
29. Bewley, Lebiediew, Zagar, Iversen, Ellis, Woelbert (ns)
30. Milik, Jensen, Lahti, Lidsey, Doyle, Berge
-
Mały finał:
Doyle, Zagar, Lidsey, Berge, Ellis, Iversen (d/6)
Finał:
Bewley, Milik, Jensen, Lebiediew, Woelbert, Lahti (d)
Autor: Redakcja
msc | drużyna | M | Pkt | +/- |
---|---|---|---|---|
1 | Cellfast Wilki Krosno | 0 | 0 | 0 |
2 | Innpro ROW Rybnik | 0 | 0 | 0 |
3 | Abramczyk Polonia Bydgoszcz | 0 | 0 | 0 |
4 | Arged Malesa Ostrów Wielkopolski | 0 | 0 | 0 |
5 | Energa Wybrzeże Gdańsk | 0 | 0 | 0 |
6 | H.Skrzydlewska Orzeł Łódź | 0 | 0 | 0 |
7 | Texom Stal Rzeszów | 0 | 0 | 0 |
8 | InvestHousePlus PSŻ Poznań | 0 | 0 | 0 |